Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Mutfak İçin Doğal Temizlik Tüyoları

Mutfak İçin Doğal Temizlik Tüyoları

Mutfak İçin Doğal Temizlik Tüyoları

Elde ve Makine İçin Tabii Bulaşık Deterjanı

Mutfak temizliği her yönden önem taşır. Sağlıklı beslenmek için yiyecekler  hijyenik şartlarda hazırlanmalıdır. Hijyenik olması için de kimyasallardan uzak durmak gerekir.

Gelişen teknoloji ile birlikte kolaylaşan hayat şartları insanları aynı zamanda rahatlığa da alıştırıyor. Bulaşıkları, makinede ya da çok nadir de olsa elde, kimyasal temizleyicilerle yıkamak hepimizin kolayına gidiyor gitmesine de. Bulaşık makinesinde  bile bulaşıkların 6 ton su ile durulanması gerektiğini biliyor muydunuz?

Bu sorudan sonra hayat şartlarının kolaylaşması mı yoksa sağlıklı bir yaşam mı diye soracak olursak hemen hemen herkesin sağlıklı yaşam konusunda hemfikir olacağına emin gibiyiz. İşte size bu noktada sağlıklı, doğal, evde kolaylıkla yapabileceğiniz; elde yıkamak için ayrı makine için ayrı tabii deterjan tarifi hatta bir de krem temizleyici. Ne de olsa mutfak ve özellikle bulaşıkların temizliği özen ister.

Doğal Bulaşık Makinesi Deterjanı Nasıl Yapılır?

Bir kupanın içine 1 yemek kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı boraks, 1 tutam limon tuzu, bir tatlı kaşığı hardal koyup sıcak su yardımıyla hepsini karıştırıp eritin ve bulaşıkların üstüne rastgele dökün. Evde kullanılmış limon varsa, onu da çatal-bıçak sepetinin kıyısına köşesine sıkıştırın. Sıcak suyun yardımıyla limon bulaşıklarınızı hem çok iyi parlatacak, hem de kötü kokuları önleyecektir.

Elde Yıkamak İçin Bulaşık Deterjanı Nasıl Yapılır?

2 yemek kaşığı rendelenmiş sabun, birer yemek kaşığı boraks ve karbonat, 1 bardak sıcak su, bütün malzemeyi karıştırıp kullanın.

Krem Temizleyici Nasıl Yapılır?

Karbonat ve çamaşır sodası, piyasada ki krem temizleyicilerin yapacağı işi fazlasıyla görüyor. Daha inatçı yüzeyler için de bir limonu ikiye kesip üzerine limon tuzu ya da karbonat döktükten sonra ovalamak.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *