Muhafazakar Ailelerin En Çok Tercih Ettiği Tatil Beldeleri Hangileri?

Muhafazakar Ailelerin En Çok Tercih Ettiği Tatil Beldeleri Hangileri?

Muhafazakar Ailelere Uygun Tatil Beldeleri

Hayatın her alanında kendine giderek daha çok yer bulan muhafazakar kesimle birlikte, tatil yapma anlayışında da bir takım değişiklikler oluyor.

Mahremiyetine önem veren, ailesi ile keyifli vakit geçirebilmeyi isteyen, bunları yaparken de rahatlatıcı bir tatil geçirmek isteyen kişiler, özellikle bazı şehirleri ve ilçeleri daha çok tercih ediyor. Popüler tatil mekanlarının aksine, daha rahat, daha sakin ve müsait alanlara sahip bu beldeler, muhafazakar ailelerin de gözdesi oluyor. Muhafazakar ailelerin en çok tercih ettiği tatil beldeleri ise bu yazımızda yer alıyor.

Muhafazakar Ailelere Uygun Tatil Beldeleri

Uzun yollara katlanılmadan ulaşılacak güzellikleri barındıran beldeler

Tatil için her zaman uzun vakitler ayrılamayabiliyor. Bir hafta sonu kaçamağı, günü birlik dinlenmeler ya da birkaç günlük tatiller için ise uzun yollara katlanmak, dinlenmeye ayrılacak vakti bir hayli sınırlıyor. Hem bunun önüne geçmek hem de muhafazakar aile yapısına daha uygun olan mekanları tercih etmek isteyenlerin tercihi Sakarya, Bursa ve Yalova’dan yana oluyor.

Muhafazakar Ailelere Uygun Tatil Beldeleri

Sakarya’nın meşhur gölüne sahip Sapanca, temiz havası, şık otelleri, yeşil doğası ile keyifli bir tatile izin veren beldelerden oluyor. Sakarya’nın Taraklı beldesi ise Türkiye’nin “Sakin Kentler” listesine giren sayılı yerlerden bir tanesi. İstanbul’a iki saat mesafede bulunan eski bir Osmanlı Köyü olan belde, ahşap evleri ve tarihi dokusuyla da göz dolduruyor. Yine aynı ilin Göynük beldesi de doğayla baş başa kalınan huzurlu bir tatilin anahtarlarını veriyor. Kaplıcaların yoğun olduğu bölge Kuzuluk ise hem yakın hem de sakin bir yer tercih edenlerin gidebileceği beldelerden.

İstanbul’a bir vapur uzaklığında olan Yalova ise, Esenköy, Armutlu ve Çınarcık beldeleri ile muhafazakar tatilcilerin yoğun ziyaretine uğruyor. Burada hizmet veren ve her bütçeye uygun bir seçeneğin bulunduğu çeşit çeşit otel ve pansiyonlar ile, şehirden çok uzaklaşmadan keyifli bir tatil sürmek mümkün.

Muhafazakar Ailelere Uygun Tatil Beldeleri

Güzel şehir Bursa’da ise yeşile ve maviye doyacağınız alternatifler mümkün. Huzurlu ilçe Mudanya’da zihnen ve bedenen yorulmadan, sakin ve keyifli vakitler geçirilebiliyor. İstanbul’dan deniz yoluyla 95 dakikalık uzaklıkta olan belde, kapsamlı planlamalar yapmadan bile gidilebilecek bir yer. Deniz kıyısında çok da kalabalık olmayan, şirin butik otelleri ve deniz manzaralı restoranları ile kalpleri çalmayı başaran Gemlik de muhafazakar ailelerin tercih ettiği beldelerden oluyor.

Muhafazakar Ailelere Uygun Tatil Beldeleri

Sıcacık iklimlerde sakin ve huzurlu tatilin kapılarını aralayan beldeler

Tarihi ve zaferleriyle ünlü şehir Çanakkale, sakin beldeleriyle de muhafazakar ailelere hitap ediyor. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin Behramkale Köyü’nde yer alan antik kent Assos, turkuaz denizi ve muhteşem doğasıyla rahat bir tatil sağlıyor.

Muhafazakar Ailelere Uygun Tatil Beldeleri

Yine Ayvacık’ta bulunan ve Kaz Dağları’nın yemyeşil çam ve çınar ağaçlarıyla bezeli mekanı Yeşilyurt Köyü, taş evleri, şirin butik otelleri, misafirperver yöre halkı, leziz zeytinyağları ile keyifli bir tatil imkanı sunan yerlerden. Çanakkale’nin Edremit körfezine bakan yamacında kurulu Adatepe ise ülkemizin en iyi korunmuş köylerinden biri olma özelliğine sahip. Yoğun kalabalıklardan uzakta rahat bir tatil geçirmek isteyenlerin mutlaka değerlendirmesi gereken yerlerden.

Muhafazakar Ailelere Uygun Tatil Beldeleri

Sakin tatil dendiği zaman atlanmaması gereken şehirlerden bir tanesi tabi ki Balıkesir. Genel olarak muhafazakar kesime daha uygun olan, girintili çıkıntılı sahili sayesinde birçok koya sahip bulunan ve bu sayede yalnızca ailenizle giderek denize girebilme imkanları tanıyan Balıkesir’de Altınoluk, Edremit, Akçay ve Narlı en çok tercih edilen beldelerden.

Muhafazakar Ailelere Uygun Tatil Beldeleri

Bol oksijeni, sıcacık güneşi, zaman zaman üşüten zaman zaman nefes aldıran rüzgarlı havası, tertemiz denizi ve zeytin ağaçları ile doğa harikası manzaraları bir arada müşahade etmenin mümkün olduğu bir yer.

Muhafazakar Ailelere Uygun Tatil Beldeleri

Yaz dendi mi güneş dendi mi akla ilk gelen şehirlerden Muğla’da da aileyle gidilip, rahat ve konforlu bir tatil geçirmek mümkün. Bunun için özellikle Datça, Turunç Koyu, Turgutköy ve Didim tercih ediliyor. Bu beldelerin herkesçe bilinen meşhur plajları haricinde özel teknelerle gidilip yalnızca ailenizle kalabileceğiniz küçük koylar, muhafazakar ailelerin de buraları tercih etmesine sebep oluyor.

Muhafazakar Ailelere Uygun Tatil Beldeleri

Tatil yapılabilecek şehirleri sıralarken elbette ki İzmir’i söylemeden geçmek olmazdı. Fakat İzmir’in yoğun yerli ve yabancı turist çeken beldeleri muhafazakar ailelere çok da uygun olamayabiliyor. Bunun yerine Karaburun, Urla, Selçuk, Foça gibi hem tarihi eserlere ev sahipliği yapan, hem tertemiz bir denize sahip, hem de yeşil doğasıyla keyifli bir tatil imkanı sunan beldeler tercih etmek, bu aile yapısına sahip bireylerin de daha iyi bir tatil geçirmesini sağlayabiliyor.

Seyahat Editörü: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir