Muhafazakar Aileler Artvin Karagöl’de Ne Yer? Nereye Gider ve Nerede Kalır?

Muhafazakar Aileler Artvin Karagöl’de Ne Yer? Nereye Gider ve Nerede Kalır?

Artvin Borçka Karagöl

Göz alabildiğine yeşil, tahayyüllere sığmayan genişlikte mavi… Artvin Karagöl’ü tanımlamak istesek bu iki ifadeyi kullanmak yerinde olacaktır. Adeta cennetten bir köşe olan belde, nefes kesici doğasıyla ziyaretçilerinin aklını başından alan, doğayla iç içe unutulmaz hatıralar kazanmaya imkan tanıyan ve stresten uzaklaşmak için birebir olan Karagöl, macera ve fotoğraf tutkunları için de kaçırılmaz fırsatlar sunuyor.

Artvin’in cennetten bir köşe misali güzellikler sunan Karagöl’ünde ne yenir, nereye gidilir ve nerede kalınır sorularının cevapları ise yazımızda yer alıyor. Muhafazakar aileler için Artvin Karagöl gezi tavsiyelerine göz atmak isteyenler buraya!

Artvin’in Saklı Cenneti Karagöl

1800’lü yılların başında bölgede meydana gelen heyelanda derenin toprak kütlesiyle kapanması sonucu oluşan Karagöl, o zamandan bugüne dek muhteşem doğası ve göz alıcı atmosferiyle arz-ı endam ediyor. Yeşilin neredeyse her tonunu barındıran bu mekan, şehir yaşamından bıkanlar ve doğayla baş başa kalmak isteyenler için de kaçırılmaz ve eşine rastlanmaz fırsatlar sunuyor.

Artvin Borçka Karagöl Seyir İskelesi

Borçka Merkez’den Karagöl’e ulaşmak için çıktığınız yolda, birbirinden güzel manzaralara da şahitlik ediyorsunuz. Her köşede durup fotoğraf çekmek ve bu manzaraya müşahitlik etmek istemeniz ise kaçınılmaz oluyor. Göl üzerinde bulunan tahta iskele ise panoramik bir manzara sunuyor.

Karagöl’de hangi aktiviteleri yapmalı? Nerede doymalı? Nerede kalmalı?

Borçka Karagöl’ün giriş kısmında bulunan restoran, açık hava ve bol oksijen sonrası acıkanlar için hizmet veriyor. Fiyatları bu tarz turistik bir beldeye göre ortalama olan mekanda, birçok yiyecek ve içecek seçeneği bulunuyor. Gezi öncesi ya da sonrası uğranarak, açlıkların bastırılabileceği bir yer.

Karagöl’de neler yapılabilir sorusunun cevabına değinecek olursak da, göz alıcı doğasına daha fazla şahit olmak isteyenler, sandal kiralayarak göl üzerinde gezinti yapabilir ve sakin, huzurlu bir akışla, muhteşem doğasının her bir köşesini izleyebilir. Göl çevresinde yer alan parkurlarda doğa yürüyüşleri yapılarak bol oksijenle akciğerlerin bayram etmesi sağlanabilir.

Fotoğraf tutkunları için kamera ve tripod alınıp, her bir köşesi ayrı ayrı fotoğraflanabilir. Doğa tatillerini ve konaklamalarını sevenler ise göl kenarında bulunan kamp alanında çadırlarını kurarak, karanlık gecede yıldızların, sisli günde bulutların seyrine dalabilir.

Artvin’in konaklama adresi Sıla Ev Pansiyonu

Sıla Ev pansiyonu 2012 yılında Artvin Şavşat Meşeli Köyünde kurulan, bölgenin doğasına ve yapısına uygun olarak inşa edilen 6 odalı ahşap bir ev. Küçük odun kuzinesiyle ısıtılan odalar, yöresel kahvaltısı ve organik ürünleriyle gerçek bir Artvin deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Karagöl’e de yakın konumda bulunan işletme, Arsiyan Gölleri, Satavala Şelalesi ve birçok yaylaya yapılacak geziler için de konumu itibariyle olanak tanıyor.

Seyahat Editörü Esra Ünal

Yorumlar

“Muhafazakar Aileler Artvin Karagöl’de Ne Yer? Nereye Gider ve Nerede Kalır?” için bir cevap

  1. AYTAÇ BALCI dedi ki:

    Borçka Karagöl diye yayınladığınız fotoğraflar Şavşat Karagöl’e ait. Lütfen bu yanlışı düzeltin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir