Mrs. Trump, Savaş Uçağı Pilotu Konseptli Bir Çekime Gelen Manken mi?!!!

Mrs. Trump, Savaş Uçağı Pilotu Konseptli Bir Çekime Gelen Manken mi?!!!

Mrs. Trump, Savaş Uçağı Pilotu Konseptli Bir Çekime Gelen Manken mi

Trump ailesinin kıyafet seçimleri, haberlere konu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Texas eyaletini rehin alan sel afatı özellikle Houston ve Corpus Christi şehirlerinde büyük felaketlere sebebiyet verdi. Corpus Christi’de yaklaşık 300.000 ve Texas’ın en kalabalık şehirlerinden olan Houston’da ise 3 milyon civarında insan yaşıyor. Harvey ismi verilen yağmur fırtınasının geleceği önceden haber verilmesine rağmen kısa sürede şehri boşaltma imkanı olmadığı için şehir sakinleri değişen iklimin kurbanı oldular.

Fırtınanın etkileyeceği bölgelerin bilgisi Beyaz Saraya ulaşınca, Donald Trump felaketden bir kaç gün içinde eyaleti ziyaret etmeyi planladığını bildirdi. Afet sonrası Başkan Trump eşi ile Corpus Christi’ye ziyarete geldi. Uçaktan iner inmez First Lady Trump’ın kıyafeti sosyal medyada hakaret yağmuruna tutuldu. Siyah bir tişört ve siyah pantolonun üzerine yeşil bomber ceket giyen ve RayBan aviator modeli gözlük takan Mrs. Trump’ın kıyafeti ‘ın kıyafeti ortama uygun olsa da yüksek ince topuklu siyah rugan ayakkabıları olay oldu. Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan bir ailenin bir ferdinin, temsil ettiği siyasi konumunu düşünmeksizin, ziyaret ettiği doğal afet bölgesinde can ve mal kaybına uğramış yerlilere manevi destek olmak üzere giderken yaptığı aksesuar seçimleri halktan ve yoksulluktan ne kadar uzak olduğunun göstergesi oldu. Aynı kıyafetin altına yine siyah bir bobet veya her hangi bir düz siyah ayakkabı giyseydi bu kadar tenkide sebebiyet vermiyecekti.

Mrs. Trump, Savaş Uçağı Pilotu Konseptli Bir Çekime Gelen Manken mi

Kritiklerin bir kısmı Melania Trump’ın stilininin, 1986’da Top Gun filminde oynayan Tom Cruise ve Kelly McGillis karakterlerine benzediğini ifade ettiler. Halkın acısını paylaşmak için gelen bir First Ladyden çok savaş uçağı pilotu konseptli bir çekime gelen mankeni andırdığı söylendi. Yapılan yorumların bir çoğu mantıklı argümanlar da olsa, Melania Trump’ın moda dünyasından gelen bir manken olduğunu ve geçmişteki işi ve düzgün fiziği ile ne giyse toplum içinde dikkat çekeceği gerçeği de inkar edilemez.

Mrs. Trump, Savaş Uçağı Pilotu Konseptli Bir Çekime Gelen Manken mi

Başkan Trump ve eşinin yaptıkları bu ilk ziyarette, sadece fiziksel olarak gelip afet bölgelerini uzaktan görmeleri ve afetten etkilenmiş halktan hiç kimse ile yüz yüze tanışmamaları da bir ülke lideri ve eşi olarak onları oldukça kötü duruma düşürmüştü. Aynı zamanda, siyasi kimliği bulunan bir First Ladynin giysi ve aksesuar seçimlerinin ne kadar önemli ve ortama uygun olması gerektiğinin de bir örneği sergilenmiş oldu. Mrs. Trump’ın stil ve protokol danışmanı da Texas’a yapılan bu ziyarette görevini başarıyla yapamamıştı.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *