Modanisa 1 Numaralı E-ticaret Sitesi Seçildi!

Modanisa 1 Numaralı E-ticaret Sitesi Seçildi!

Kerim Ture

Muhafazakar giyimin Türkiye’deki lider markası Modanisa, dünyanın en önemli haber ajanslarından biri olan Reuters tarafından yapılan bir araştırmaya göre dünyanın 1 numaralı e-ticaret sitesi olarak yayınlandı.

2011 yılında kurulan, bugün 57’den fazla ülkeye sunduğu 30 bin çeşit ürün ve 300’ü aşkın marka ile Türkiye’nin ilk ve dünyanın ise; en büyük muhafazakar giyim alışveriş sitesi olan Modanisa.com, dünyanın en önemli haber ajanslarından Reuters tarafından 1 numaralı e-ticaret sitesi seçildi.

Thomas Reuters ve Dinar Standard tarafından hazırlanan Global Islamic Economy Report Dünya İslami Ekonomi Raporu 2014-15’e göre Modanisa, 25 global site arasında, dünyanın 1 numaralı İslami moda e-ticaret sitesi olarak yer aldı.

Modanisa Tesettür Giyim

Tesettür giyimi mercek altına alan araştırmada, İslami giyime harcanan tutarın dünya çapında yüzde 11.9 oranında büyüdüğü ve 266 milyar dolara ulaştığına dikkat çekiliyor. Bu oran e-ticaret kısmında ise 2013 yılında 4.8 milyar dolara çıkıyor.

Araştırmaya göre Türkiye’de İslami giyim üzerine e-ticaret sitelerine harcanan tutar 474 milyon doları buluyor. Bu listede ikinci sırayı 422 milyon dolarla Amerika takip ediyor, üçüncü sırada ise 428 milyon dolar ile Birleşik Arap Emirlikleri geliyor. 2015 Ocak ayı başında açıklanan araştırma sonuçlarına göre İslami giyimde e-ticaret siteleri arasında ilk 25 firma belirlendi. Buna göre listede ilk sırayı 2013 yılında Aslanoba Capital’den 3 milyon dolar yatırım alan Modanisa.com aldı. İkinci sırada Singapur’dan Zalora, üçüncü sırada ise Hindistan’dan Cbazaar listede yerini aldı.

Araştırmada Modanisa.com’un satışlarının yüzde 37’sinin Türkiye dışına yapıldığına dikkat çekildi.

Modanisa Tesettür Giyim

30 BİN ÇEŞİT ÜRÜN

2011 yılında Altunizade’de 150m2’lik bir ofiste 2 çalışan ile işe başlayan Modanisa.com, o günden bu güne her yıl ortalama 4.5 kat büyüyerek aylık 4.5 milyon ziyaretçi sayısına, 109 full time çalışana ulaştı. Satışlarının yüzde 37’si yurt dışına 57 değişik ülkeye yapıyor. 57’den fazla ülkeye sunduğu, 30 bin çeşit ürün ve 300’ü aşkın marka ile Modanisa.com, kısa süre içerisinde dünyada ve Türkiye’de modern muhafazakar giyim tarzını benimsemiş milyonlarca kadın için moda referans noktası, çalıştığı markalar için de, kendi ürünlerini satışa sundukları online bir platform olmuştur.

Modanisa.com aylık 4,5 milyon ziyaretçisi, 25 milyondan fazla sayfa gösterimi ve Facebook sayfasındaki 1.7 milyon takipçisi ile büyümeye devam ediyor.

www.modanisa.com

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir