Moda Influencer’larından İlhamla 8 Farklı Ofis Kombini

Moda Influencer’larından İlhamla 8 Farklı Ofis Kombini

Ofis ortamlarının ciddiyetinden esinlenerek etek ya da bol pantolonlar ile yapılan takımlar, jile ve elbiseler, deri, tüvit gibi dokulu kumaşlar 2022/23 sonbahar – kış koleksiyonlarında güçlenerek yükselişe geçiyor.

Dönüştüren, değiştiren, karıştırarak farklı stilleri yansıtan influencer’ların, mesai saatlerine ilham verecek ofis kombinleri de bu yükselişin örnekleri olarak karşımıza çıkıyor. Gelin şimdi moda influencer’larıdan ilhamla 8 farklı ofis kombinine yakından bir bakalım…

Qooq Store Tüvit Takım - Hülya Aslan

Tüvit Takım – Qooq Store / Hülya Aslan

Dokulu Etek ve Blazerları Takımlamak

Hülya Aslan, tam bir iş kadını olarak takipçilerinin ofis kombinlerine ilham veriyor. Son günlerdeki en iyi örneği ise tüvit dokulu etek ve blazer ceket kombini. Aslan’ın çizgili tişörtle sporlaştırmaya çalıştığı görünümünde ofis için düz renk ya da daha farklı bir desenli bluz kullanabilir, makosenleriyle giydiği çorapları uzun olanlardan tercih ederek resmiyeti güçlendirebilirsiniz.

Anthropologie Desenli Elbise - Dolcevita Bot - Zara Crop Deri Ceket Elif Doğan

Desenli Elbise – Anthropologie / Bot – Dolcevita / Crop Deri Ceket – Zara  / Elif Doğan

Sonbahar Karması: Desenli Elbise, Bot ve Crop Ceket

Sonbahar stilleriyle takipçilerine ilham olan Elif Doğan, kendine has kombin yorumlarıyla ofise de uyarlanacak fikirler veriyor. Onlardan biri, maksi boy elbisesiyle büründüğü havalı sokak görünümü. Koyu geometrik desenli elbise açık renk topuklu bootie ve crop boy ince deri ceket ile tamamlanmış. Tam da bu haliyle bu kombin mesai saatlerine çok yakışacak seçeneklerden.

Niqozza Tüvit Blazer ve Deri Pantolon - Betül Gedik

Tüvit Blazer ve Deri Pantolon – Niqozza / Betül Gedik

Dokuları Karıştırmak: Tüvit Blazer ve Deri Pantolon

Instagram’ın sevilen moda hesaplarından Betül Gedik de ofis kombinleri için en iyi ilham veren isimlerden biri. Son yaptığı paylaşımlardan birinde siyah deri pantolonu ile monokrom tüvit ceketini kombinleyen influencer, spor ayakkabıyla stilini tamamlasa da şık görünmekten seçimleri ve kullandığı renkler sayesinde uzaklaşmıyor.

Mango Mavi Tüvit Ceket Kombini

Mango Ceket
Mango Tişört
Mango Pantolon
Imannoor Şal
Mango Ayakkabı
Mango Çanta

Tabi siz böyle şık bir kombini spor ayakkabılar yerine stilettoları tercih ederek klasik ofis stiline uyarlayabilirsiniz.

Zara Yeşil Ceket Pantolon Takım - Aybüke Nur Demirci

Yeşil Ceket Pantolon Takım – Zara / Aybüke Nur Demirci

Eski Sahalara Yeni Oyuncular: Takım Belli

Takım elbiseler eski sahalara en yeni görünümleriyle dahil oluyor. Bunun en güzel örneklerinden birini Aybüke Nur Demirci’de görüyoruz. Pantone’un sonbahar – kış listesindeki popüler rengi olan amazon yeşilinden seçtiği blazer ceket ve bol pantolon ikilisini tercih eden influencer, karamel ve siyahla tamamladığı kombiniyle ofis stillerine ilham veriyor.

Manuka Deri Takım - Rimel Aşkına Hilal

Manuka Ceket
Manuka Pantolon

Deri ya da Kadife Takımlarla Oyna

Sonbaharda derinin sağlam ayak basışlarını Hilal Kaplan’ın takım görünümünde şahit oluyoruz. Mesai saatlerine ikonik duruşuyla damga vuracak bu stilin, blazer ceketler ve bol pantolon kesimleriyle birleşmesi de klasikliği vurguluyor.

Mango Kadife Ceket Pantolon Takım Kombini

Mango Ceket
Mango Bluz
Mango Pantolon
Koton Şal
Mango Ayakkabı
Mango Güneş Gözlüğü

En popüler çağını yaşayan deri ya da kadife takımlarla, sezonun yükselen stilini iş hayatına katmak için beklemeyin, zaman zaman takımları birbirinden ayırarak farklı şekillerde kullanmayı da ihmal etmeyin.

Hooopstore Tüvit Yelek, Kloş Etek ve Makosen - Merve Hifa

Tüvit Yelek – Hooop Store / Merve Hifa

Maskülen Romantiklik: Tüvit Yelek, Kloş Etek ve Makosen

Hooopstore’un kurucusu Merve Hifa, kendi stiliyle de takipçilerini etkileyen isimlerden. Kloş eteği, beyaz gömleği, tüvit dokulu yeleği ve kombinini tamamladığı makosen ayakkabıları, inci kolyesiyle baştan aşağı iyi bir kombin örneği veriyor. Ofis stiline de çok yakışacak bu görünümü yeni sezonda mutlaka denemek gerek.

Bej Ceket-Pantolon Aleyna Atalar

Bej Ceket – Pantolon / Aleyna Atalar Gün

Sonbahar Kodu: Kahveleri Bir Araya Getirmek

Yüksek voltaj sonbahar kodlarını bir araya getirmek Aleyna Atalar’dan sorulur. Bej blazer ve pantolonu tamamladığı vizon kazak, kahverengi şalıyla tam mevsime uygun ofis kombini örneği veren it-girl, toprak tonlarının enerjisiyle mesai saatlerine en uygun seçeneklerden.

Manuka Deri Jile - Şüheda Türkoğlu Hatun

Deri Jile – Manuka / Şüheda Türkoğlu Hatun

Jileleri Devreye Almak Gerek

Sonbahar stillerine en yakışan parçalardan biri olan jileyi kombinleyen Şüheda Türkoğlu, ofis kombinleri için de bir ipucu veriyor. Tek fark olarak sizler çizgili kazak yerine gömlek ya da bluzları kullanıp sneaker yerine makosen, laofer ya da topuklu botları kullanmak mesai saatleri için daha uygun bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir