Moda İnfluencer’ları Neden Kapitone Montları Çok Sevdi?

Moda İnfluencer’ları Neden Kapitone Montları Çok Sevdi?

Qooq Store Kapitone Detaylı Mont

Dış giyimin en hafif trendi kapitone montlar şimdilerde o kadar moda ki! 2022 kışındaki yerini de şimdiden garantileyen parçalar neredeyse her ama her markanın koleksiyonunda yer aldı. Sevilen İnfluencer’ların kombinlerinde de test sürüşüne çıkan tasarımlar, farklı renk ve boylarıyla çokça ilgi gördü. Aybüke Nur Demirci’den Betül Gedik’e, Elif Doğan’dan Rümeysa Yağcı’ya kadar İnstagram’ın popüler isimleri bu trendi kombinlerinde denedi. Peki ama kapitoneler neden bu kadar çok sevildi?

Tavin Haki Kapitone Kaban ve Refka Bej Kapitone Kaban - Aybükenur Demirci

Tavin Haki Kapitone Kaban
Refka Bej Kapitone Kaban

Çünkü Casual Stillere Çok Yakıştı

Kapitonelerin çok sevilmesinin ilk nedeni yeni nesil casual stillere çok yakışması. Aynı Aybüke Nur Demirci’nin Refka ve Tavin gibi online alışveriş markalarının tasarımlarını günlük kombinlerinde kullanması gibi. Basit ve eforsuz görünümlerin kısa yolu dolayısıyla kapitonelerden geçti.

Kadriye Baştürk Pembe Kapitone Mont

Çünkü Karamsar Kışı Renklendirdi

Pembeden yeşile, maviden kırmızıya, kapitone montlar renkleriyle karamsar kışa renk kattı. İnstagram’ın sevilen moda İnfluencer’larından Betül Gedik de Kadriye Baştürk marka pembe parçayla bunu adeta kanıtladı. Güneşli kış günlerinde enerjiyi yükselten tasarımlar, yazı sevenleri de çekim alanına kattı.

Aybikestil Kapitone Mont - Şeyma Zeynep Ünlü ve Seda Nur Gümüş

Çünkü Hafif ve Doğallar

Ne şişme montlar kadar kaba ne de yün kabanlar ağırlar. Kapitone montlar olabildiğince hafif ve hafif oldukları kadar da sıcak tutuyorlar. Tam da bu sebeplerle sadece İnfluencer’lar değil herkes tarafından ilgi gördü. Seda Nur Gümüş ve Şeyma Zeynep Ünlü gibi fenomen isimlerin de tercihi bu sebeple Aybike Tekstil markasının çok sevilen tasarımları oldu.

Ceylan Otantik Kapitone Yelek ve Atkı - Harmandalı Ahsen ve Rümeysa Yağcı

Ceylan Otantik Kapitone Yelek
Ceylan Otantik Kapitone Atkı

Çünkü Yorgan Gibi Sıcacıklar

Yeni yılın trendi kapitoneleri öyle ince gördünüz diye üşüteceğini sanmayın. Genişçe dikişleri olan daha dolgulu modeller, atkı gibi çift kat sarılan boyunluklar ve uzun geniş kesimleri soğuk kışı geçirmeyen tasarımlar, moda İnfluencer’larından Ahsen ve Rümeysa Yağcı’nın da seçimleri arasında yer aldı.

Qanu Kapitone Mont - Elif Doğan

Qanu Antrasit Kapitone Mont
Qanu Siyah Kapitone Mont

Çünkü Maksi Boylarıyla Kurtarıcılar

Kapitoneler sadece diz üstü boylarıyla değil, uzun neredeyse bir pardösü kıvamındaki montlarıyla da çok sevildi. Etek ve elbise kombinlerinde de bu yüzden çokça kullanılan tasarımları, Qanu gibi markalardan Elif Doğan sıkça tercih etti.

AtölyeHub Kapitone Kaban - Feyza Hakyemez Başar

AtölyeHub Kapitone Kaban

Çünkü Beyaz Onlara Çok Yakıştı

Beyaz giyer kış günü deyimi kapitonelerle yeniden aramızda. Yağmurda çamurda yünlü kumaşlarla beyazı tercih etmek zor olsa da kapitone montlar öyle değil. Temizlenmesi kolay bu parçalar tam da bu yüzden açık renkleriyle de stillerde baş rol oynadı. Aynı Feyza Başar’ın AtölyeHub gibi markalardan giydiği beyazlar gibi.

Marka Liste Kapitone Mont - Allday Charm Kapitone Yelek

Markaliste Kapitone Mont
Allday Kapitone Yelek

Çünkü Genç ve Sportifler

Kapitoneler en spor kombinleri daha cool bir havaya kavuşturmayı başardı. Bazen yelek olarak bazen de diz üstü oval oversize kesimlerle tasarlanan parçalar, eşofman takımıyla ya da jean’ler ile harika uyumu yakaladı. Moda İnfluencer’ları arasında gençlerin ilgisini çeken Kardelen, Allday Charm ve Markaliste’nin kapitoneleriyle bu trendi yansıttı.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir