Minimal Stile Sahip Olmanın 7 Kuralı

Minimal Stile Sahip Olmanın 7 Kuralı

Touche Official Pow Mont Modeli

Az dokunuşla şık olmanın yolu minimalist stillerden geçiyor. Gösterişten uzak, ama hayranlık uyandıran silüetler, lüksü, deseni ya da renkleri göze sokmuyor. Daha akıllıca bir yol izleyen minimal stiller, sadeliği arkasına alarak modernliğe vurgu yapıyor. Dünya modasının da çekim alanına giren bir yanı modest bir yanı minimalist stiller, tesettürlü kadınların kombinlerini sıra dışı bir özgünlüğe kavuşturuyor. Gelin her zaman kendine ayrı bir yer edinen minimalizmin kendine has yalın çizgisine 7 kurala uyarak kavuşun.

Siyah Beyaz Kombin Önerileri

1 – Siyah & Beyaz Kombin Yapmak

Şık bir stilin yolu asla renk kalabalığından geçmez. Minimalizmin felsefesinde de tam olarak bu anlayış hakim. Siyah ve beyazın baş rolü oynadığı görünümlerde, basit ama en etkili yöntem tam da bu. Dolapların iki ana rengiyle tasarlanan, net kalıplara ve keskin çizgilere sahip parçalar hem çabasız kombinleri hem basitçe ulaşılan bir şıklığı sergiliyor.

Baştan Aşağı Aynı Tonları Kullanarak Kombin

2 – Baştan Aşağı Aynı Renk Giyinmek

Minimalizmin kurallarında bir diğer renk kuralı ise baştan aşağı aynı giyinmek. Siyah ve beyazın dışında da pek tabii her renge açık olmalısınız. Ancak yalın dengeyi kaçırmamak için bütünlüğü sağlamayı unutmayın. Baştan aşağı soft pembe, maviler ve nude tonlar modern bir silüet için en iyi seçenekler arasında. Bununla beraber daha iddialı bir görünümde baştan aşağı kırmızı bir kombinle bile minimal görünmek mümkün. Bunun içinse tek renk kuralına, diğer sayacağımız kuralları bir arada denemek olacak.

Pantolon Ceket İkili Takım

3 – Takım Parçaları Kullanmak

Son yılların en ikonik görünümlerinde takım parçalar baş rolü oynuyor. Bu bütüncül birlikteliklerde minimalizmin seslerini duymak mümkün. Pileli etek – ceket, bol pantolon – ceket gibi klasik bir havaya sahip güçlü eşleşmeler tam anlamıyla bu stilin özünün oluşturuyor. Takım parçaları kombinlerken unutulmaması gerekense bütünlüğü bozmamak. Siyah, beyaz gibi geçiş renklerini ceket içlerinde kullanmak, minik el çantaları, zarif topuklular unutulmamalı. Bununla beraber, ceketler bol ve dökümlü olsa bile, eteklerin yüksek bel olması ince, zarif görünümler için gözardı edilmemeli.

Uzun Kaban Modelleri

4 – Maksi Boy Paltoları Tercih Etmek

Minimal stillerin ‘en’ parçalarından biri de maksi boylara sahip paltolar… Yalın görünümleriyle havalı bir isim olan paltolar, oversize görünümleriyle modernliğe vurgu yapıyor. Belden oturan A kesimleriyle de minimalist stile imkan tanıyan paltolar, yeni sezonda hava koşullarına renkleriyle karşı duruyor. Ekru, pudra ve sütlü kahve tonlarıyla sadeliğe vurgu yapan tasarımlar minimalizmin öncülerinden.

A Kesim Elbise Modelleri

5 – A Kesim Elbiselere Yatırım Yapmak

Minimal görünümlerde olmazsa olmaz bir parça varsa, o da hiç şüphesiz A kesim elbiselerdir. Şaşaya, abartıya, gösterişe asla yer verilmeyen elbiselerde, şıklık zarif detaylarla sağlanıyor. Belki bele dolanan bir kemer, belki de yakaya dolanan bir fular…

Taly's Elbise Modelleri

6 – Bel Vurgusunu Öne Çıkarmak

Minimalizmin oyunlarına sadeliğin ince ve uzun bir görünümle sağlandığı unutulmamalı. Bunun içinse saydığımız birçok kural – ton sür ton, A kesim elbise – bu silüeti yansıtmayı sağlıyor. Hepsiyle beraber bel vurgusunu öne çıkarmak da oldukça önemli. Eteklerin yüksek bel olması, elbiselerin beline kemer dolanması bu vurguyu sağlamak için gerekli.

Desenli Kaban ve Trençkot Modelleri

7 – Desenleri Modernize Ederek Kullanmak

Yalın ve sade kombinasyonlarda abartıya yer yok. Ama bu değil ki desenlerden uzak durmalı. Sadece desenleri abartmadan, karmaşaya yer vermeden kullanmak gerekiyor. Nötr tonlara sahip desenli takım parçalar, siyah – beyaz cool çizgiler, brokar desenler akılda olmalı. Baştan aşağı kullanımdansa desenler ayrıntıya işlenmeli.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir