Minimal Giyimde Maksimum Şıklık: Kürk Yaka

Minimal Giyimde Maksimum Şıklık: Kürk Yaka

Tesettür Giyim Kayra Kürk Yaka Şişme Mont

Kış trendlerinden kürk yakalar her zamanki ihtişamını koruyor. Tamamen kürk mont ve ceketleri kullanamayanlardansanız, kürkün ayrıntı olarak kullanılmış haline göz atabilirsiniz.

Soğuk havalardan korurken şıklık da oluşturan kürk detaylı tasarımlar, kış dolaplarında bulunması gereken parçaların başında geliyor. Mont, kaban, pardösü gibi dış giyim ürünlerinin birçoğunda göreceğiniz kürk yakalar, kolların manşet kısımlarında da karşımıza çıkabiliyor.

Özellikle çıkarılabilir olarak tasarlanmış modelleri, daha kullanışlı olabilir. Ve tabii ki kullanacağımız kürk yakalar, suni olanlar olmalı…

Tesettür Kürk Yaka Kıyafetler

Kombinlere Sihirli Bir Dokunuş

Birkaç sezondur karşımıza çıkan süslü yakalar, yeni sezonda farklı tasarımlarla sunuluyor. Balıkçı yaka, viktoryen yaka, fular yaka ve kürk yaka… Sade bir tasarımı bile sihirli bir dokunuşla elegan şıklığa büründüren kürkler, tasarımcıların da ilk tercihi oluyor.

Tesettür Kürk Yaka Kıyafetler

Vintage Dolapların Olmazsa Olmazı

Vintage dolapların olmazsa olmazlarından olan kürk yakalı kabanlar hiçbir sezon popülerliğini kaybetmedi. Özellikle baştan aşağı kürkleri sevmeyenlerin vazgeçilmezi olan kürk yaka tasarımlı modeller yeni sezonda da trendler arasına giriyor.

Tesettür Kürk Yaka Kıyafetler

Nasıl Kullanmalı, Nelerle Kombinlenmeli?

Kürk, detay olarak yakalarda bile kullanılıyor olsa kimi zaman yine fazlasıyla iddialı ve dikkat çekici olabiliyor. Bu yüzden de dikkat etmeniz gereken birkaç küçük detayı hatırlatmakta fayda var.

Tesettür Kürk Yaka Kıyafetler

Kürk yaka detayınızın iddialı duruşuna gölge düşürmemek için kombinleyeceğiniz diğer parçaları mümkün olduğunca minimal olarak tercih edin. Kürkün lüks duran tarafını düşünerek diğer parçaları da onun gibi ihtişamlı parçalardan seçmek moda faciasına yol açabilir.

Kürkün en çok yakıştığı renk olan siyahın yanı sıra kahve tonlarını ve beyazı görebilirsiniz. Bunun yanı sıra kırmızı yeşil gibi canlı renkli barındıran modellerini de görebilirsiniz ancak bunların pek hoş durduğu söylenemez.

Tesettür Kürk Yaka Kıyafetler

Bu Kadar İhtişam Fazla Diyorsanız…

Kürkün ihtişamı birçok kişiye fazla iddialı gelebilir. Ancak buna rağmen dokunma hissi veren yumuşak dokusu birçoğumuzu cezbeder. Bunun için fazlaca iddialı kürk yakalardan uzak durabilir, renk olarak siyahı ve açık kahve tonlarını kullanabilirsiniz.

Kürk yakayı günlük hayatta kullanmak isteyenlerin sokaklarda Madonna edasıyla dolaşması, özellikle ölçülü giyinen kadınlar için pek hoş bir görüntü vermeyecektir. Bu sebeple kürk yaka detaylarını da tilki modeller yerine daha az dikkat çeken, gösterişsiz hallerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, yakada kullandığınız kürke eşlik edecek başka bir kürk detayı da kullanmak isterseniz bir kez daha düşünmelisiniz!

Beyaz kabanlarla kullanılan beyaz kürk yakaları da sezonun iddialı tasarımları arasında görebilirsiniz.

Tesettür Kürk Yaka Kıyafetler

Siyah ve Kahve Tonları

Günlük hayatta tercih edebileceğiniz siyah ve kahve tonlarını birçok ana uydurmanız mümkün. Tabii ki bu kullandığınız kaban veya montun duruşuna göre değişecektir. Genel olarak kaban yakalarında kullanılan kürk özel ve günlük şıklığa hitap ederken montlarda spor şıklığı sergiliyor.

Yazı: Büşra Karagöz

Tesettür Kürk Yaka Kıyafetler

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir