Mimya 2015/16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Mimya 2015/16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Mimya 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Yeni sezonun birçok parçası vitrinlerde yerini aldı. Tesettür giyim markaları arasında kendine ayrı bir yer edinen Mimya, birçok koleksiyondan sıyrılarak yeni sezonda da farkını ortaya koyuyor.

Mimya, modern ve kendine güvenen kadınların stil ihtiyaçlarına cevap verme amacıyla yola çıkan bir marka. Mimya’nın tasarımcısı Mehtap Yılmaz başarılı kariyerine yeni bir koleksiyon daha ekliyor.

Yeni sezon kreasyonunda, patentli desenler, jakarlı kumaşla buluşuyor. Tasarımlardaki parçaları incelerken adeta dünyaca ünlü bir markanın fotoğraflarına bakıyor gibi hissedebilirsiniz.

Koleksiyon kataloğu henüz yayınlanmamış olsa da instagram hesabından sergilenen fotoğraflarla tasarımlar görücüye çıkmış durumda. Biz de bu harika koleksiyondan öne çıkan parçaları sizler için derledik.

Mimya 2015-16 Sonbahar Kış Modelleri

Etnik ve Modern Kaftanlar

Modern ve günlük yaşamın parçası olacak kaftanlar Mimya Sonbahar Kış Koleksiyonunun temasını oluşturuyor.

Koleksiyonun en özel parçası olan bu kaftan yelek, ilk tercihleriniz arasına girebilir.

Etnik ve mordern tarzıyla farkını oluşturan parça, sonbaharda renklerin ahengini yansıtıyor.

Mimya 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Tasarımcıdan Kaftanın Hikayesi

Tasarımcı kaftan yeleklerin hikâyesini şöyle anlatıyor: “ Anadolu Selçuklu Geometrik desenlerini bu kaftanlarla işlemek ve görmek istiyorduk. Benim için çok detaylı, bütününde de yalın bulduğum bu desen üslubunu kumaşla, mümkünse de jakar kumaşla buluşturmalıydık. Bu arzu, matematiğe dönüştü. Açıkça söylemeliyim, memlekette çok yetenekli insanlar ve dokuma tezgâhlarımız var. İşte söz konusu kaftanlarımızın kumaşları, bu özel dokuma tezgâhlarında, filoş ip karışımlarıyla özenle dokundular. Detaylarını renkle, desenini yalınlıkla buluşturma sevdası olan ve size gönül vermiş bir Mimya Kaftanı dile gelse, benim kadar konuşmazdı diye düşünüyorum.

Mimya 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Patchwork Mimya Tunikleri

Beş farklı renkte tasarlanan beli bağcıklı sade tunikler, sonbaharın rengini ve koleksiyonun ana rengini yansıtıyor. Yüksek kalitesinden taviz vermeyen Mimya, rahatlığı ve tarzını tasarladığı tuniklerle de sergiliyor.

Kahvenin ve bordonun tonlarıyla soğuk havalara sıcaklık katıyor. Ayrıca Anadolu Selçuklu desenlerinin yer aldığı jakarlı kumaşlarla tasarlanan tunikler de farklı bir hava oluşturmak isteyenlere özel bir tercih olabilir.

Mimya 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Farklı Esintilerde Elbiseler

Özel kumaşlarla beklenen kalıplarla üretilen elbiseler patchwork ve etro havasını veriyor gibi. Renk temasını bozmayan bu elbiseler sizleri farklı bir havaya büründürecektir.

Birçok tesettür markasının tek düze tasarımlarından sıkılanlar için alternatif olabilir gibi duruyor. Farklı desenlerin bir araya geldiği koleksiyonun görsellerine eşlik eden moda editörü ve stil danışmanı Hülya Aslan’ın kombinlerinden ipucu yakalayarak Mimya kadınını açığa çıkarabilir, tarzınızı güçlendirebilirsiniz.

Mimya 2015-16 Sonbahar Kış Modelleri

Mimya Kadını Farkıyla

Mimya kadını benzer renk ve desenlerle Mehtap Yılmaz’ın koleksiyonunda buluşuyor. Selçuklunun yansıdığı etnik desenlerin kullanıldığı kaftanlar, pelerinler, pançolar, yelekler, tunikler birçok butikte alıcısını bekliyor.

Mimya’nın her ürününde online satış imkanı bulunmamakla birlikte online olarak satın alabileceğiniz ürünleri yeni alışveriş sitemizden takip edebilirsiniz. Tüm ürünler için Mimya Online Satış bölümümüze göz atın!

Hazırlayan: Büşra Karagöz

Mimya 2015/16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Mimya 2015-16 Sonbahar Kış Modelleri

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir