Midi Etek Geri Döndü

Midi Etek Geri Döndü

Midi Etek Modelleri

Ne uzun ne kısa, tam kararında! Evet, midi etekten bahsediyorum. Midi etekleri giydiğimiz zaman “Ne kadar da demode” diyenler bugün fellik fellik midi etek arıyor, terzisine diktiriyor. Eee ne diyelim etme bulma dünyası işte…

Prenses modeli dediğimiz kabarık, çan kesimli, A pileli, tamamen pileli, piliseli, kloş, kalem etek… Midi eteğin oldukça geniş bir kesim kitlesi var. Vücudunuza göre olanı bulmak ise tamamen size kalmış.

İncecik bir beliniz varsa kabarık etekleri gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz. Göbek bölgesinden şikayetçi olan hanımlarımız piliseli ve pileli modellerden beş metre uzak durmalı. A pile sizin için güzel bir seçenek olabilir, tabii kusursuz kalıpla.

Midi Etek Modelleri

Midi etekler genelde yüksek bel üretilir. İnce ve minyon bir kadınsanız yüksek belli midi etekleri yüksek topuklu ayakkabıyla (özellikle nude renk) kombinlemenizi öneririm. Böylece boyunuz olduğundan daha uzun gözükecektir.

Boyunuz uzun ise istediğiniz ayakkabıyı giymekte özgürsünüz. Sneaker’lar midi eteklere harika yakışıyor. Uzun boylu ve yapılı bir vücuda sahipseniz asla kat kat giyinmeyin. Kat kat giyinmek hatlarınızı kapatacağı gibi sizi yürüyen bir dikdörtgene (büyük bir dikdörtgen!) çevirebilir.

Midi Etek Modelleri

Kalın ve kısa bacaklarınız varsa sakın bilekten bağlamalı bir ayakkabı tercih etmeyin! Midi etekler yüksek bel üretiliyor dedik. Peki, üzerimize ne giyeceğiz?

Eteğin kemer hizasında biten crop-top diye adlandırdığımız kısa kazakları, trikolarla giyebiliriz. Kısa üst giymekten hoşlanmıyorsanız gömlek ve uzun hırkaları tercih edebilir, t-shirt’lerinizi eteğin içine sokabilirsiniz. Unutmayın, V yaka üstler sizi olduğunuzdan ince ve uzun gösterir.

Midi Etek Modelleri

Renk ve desenlerle istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Vücudunuzu tanımak şartıyla! Ekoseler, büyük desenler, karışık renkler ve cepler sizi olduğunuzdan şişman gösterirken; minik desenler, sade renkler, pötikareler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

Trendsetter olmak, cool görünmek istiyorsanız daha asil kumaşlarla dilikmiş eteğinizi (brokar, ipek, tafta vs.) t-shirtlerle, özellikle mesajlı t-shirt’lerle, kombinleyin.

Hazırlayan: Munise Boz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *