Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar

Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar

Michael Kors 2015 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Daha çok saatleri ve çantalarıyla gönüllerimize taht kuran Michael Kors, sonbahar kış koleksiyonu defilesinde Amerikan stilinin ne kadar farklılaşabileceği gözler önüne serildi.

Michael Kors 2015 Sonbahar/Kış Koleksiyonunda “zamansız” olarak tanımlanan tasarımlarıyla, markanın yeni yüzü seçilen Natasha Poly ile başlayan ve yeni neslin It Girl’leri olarak adlandırılan; Kendal Jenner, Gigi Hadid ve Malaika Firth gibi modellerle devam eden defile, sofistike görünüme sahip olmak isteyen her yaştaki kadın için koleksiyonun harika bir seçenek olduğunu vurguladı.

Michael Kors 2015 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Michael Kors bu sezon, feminen ve lüks detayların harmanlanmasıyla ortaya çıkan ve çabasız şıklık olarak tanımlanan (normcore) akımını moda severlerle buluşturuyor. Tüm gösterişli parçalar ve detaylara rağmen alt metindeki rahatlık ve iyimser ruh hali kendini hissettiriyor.

1930’ların şık kadınlarından ilham alan Michael Kors, koleksiyonunda kadınlara geçmişteki yeni siluetlerini tanıtıyor. Diz altı ara boy etekler, pantolonlar ve elbiseler koleksiyonda yeni siluetlerin yanı sıra klasik görünümlü romantik ve lüks detaylarını da eklenmesiyle kişiye özel dikilmiş hissi uyandıran kesimleri bir araya getiriyor.

Michael Kors 2015 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Michael Kors bu sezon da birbirinden farklı materyalleri bir araya getirme konusundaki başarısı ile de göz dolduruyor. Kullanımı günümüzde eleştirileri beraberinde getirse de Kors’un yıllardır vazgeçemediği kürk, defilenin her parçasında dikkat çeken en önemli detaylardan.

Baştan aşağı örgü etek ve bluzlar bir arada kullanılırken, kuş tüyü detayları yün takımlarla, yün hırkalar ise gece elbiseleri üzerinde kombinlenerek oldukça bohemia bir hava sergileniyor.

Michael Kors 2015 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Oxford ayakkabılar ile eşleştirilen etek-ceket, pantolon-ceket takım kombinlerinin yoğun olarak kullanıldığı koleksiyonda, bel hizasına odaklanarak kullanılan kemerler kadının zarafetine dikkat çekiyor.

Neredeyse tüm ceketlerde militer temanın oversize ve kadınsı çizgilerle yeniden uyarlanışına tanık oluyoruz. “E hani bunun sofistike kısmı?” diyebilirsiniz. Koleksiyona sofistike, yumuşak ve sakinlik hissi veren şey renklerin seçiminden kaynaklanıyor. Birbirine benzer renklerden geniş bir yelpaze sunan Michael Kors, sıcak renklere kazandırdığı lüks duruş sayesinde farklılığını ortaya koyuyor.

Michael Kors 2015 Sonbahar Kış

Siyah, beyaz, bej, taba ve denizci mavisi öne çıkan renkler arasında sayılsa da hardal, yeşil, mavi ve kırmızı tonları sadece detaylarda değil ana parçalarda da karşımıza çıkıyor.

Michael Kors, koleksiyonunda aradığı taze bakış açısı ile bizi şaşırtmayan Amerikan tarzını maskülen çizgiler, feminen renkler, sofistike tasarımlar ve doğal tarzlar ile yansıtıyor. Size önerimiz yeni koleksiyon için şimdiden gardırobunuzda geniş bir yer açmanız.

Hazırlayan: Munise Boz

Michael Kors 2015 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar-1
Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar-2
Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar-3
Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar-4
Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar-5
Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar-6
Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar-7
Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar-8
Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar-9
Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar-10
Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar-11
Michael Kors’tan Göz Kamaştıran Sofistike Tasarımlar-12

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *