Mezuniyet Törenini Dört Gözle Beklemenizi Sağlayacak 2019 Tesettür Mezuniyet Kıyafetleri

Mezuniyet Törenini Dört Gözle Beklemenizi Sağlayacak 2019 Tesettür Mezuniyet Kıyafetleri

Nihan Peker 2019 İlkbahar Yaz Pantolon Tunik İkili Takım

Yılın sabırsızlıkla beklenen anı geldi çattı. Mezuniyet kapıya dayandı! Yeni başlangıçlara kep atacağınız en güzel anlarda şık gözükmek tabii ki hakkınız. Fotoğraflara baktıkça bu günü gülümseyerek hatırlamanız içinse birkaç önerimiz var.

Zarif, Elegan ve Şık: Beyaz Takımlar

Unutmayın, şık olmak için abartılı abiye elbiselere gerek yok. Tam bu sebeple ferah renklere, minimalist görünümlere kucak açmalısınız.

Nihan Peker 2019 İlkbahar Yaz Beyaz Gömlek ve Etek Modelleri

Sezonda bir adım öne çıkan etek – gömlek takımları, hem yaşınıza uyacak hem de orantılı şıklığı sağlayacak. Nihan Peker‘in eşsiz tasarımlarında karşımıza çıkan yıldız pırıltıları olan takım, tam da ne demek istediğimizi ortaya koyuyor.

Cübbelerin İçine Minimal Elbiseler

Kep atma törenlerinde “Cübbenin içine ne giysem?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevapları içindeyse kesinler abiye bir kıyafet yok! Sezon koleksiyonların şık dokularla tasarlanmış minimalist elbiseler, tam da aradığınız sonucu verecek.

Vesna Design 2019 İlkbahar Yaz Elbise Modelleri

Belden oturan, incecik kemere sahip, hafif volanlı etekleri olan belki de kolunda ya da yaka kısmında ayrıntılarla hareketlenen bir parça. Vesna Design, Kevser Sarıoğlu gibi tesettür markalarının koleksiyonunda bu minimalde renk renk birçok elbise göreceksiniz. Siyah, mavi gibi cübbe renklerine uyumlu renkleri seçebilir, ben enerji doluyum diyorsanız sezonun naif turuncularına göz atabilirsiniz. Ama yine de unutmayın, ne kadar az renk o kadar şıklık.

Kayra 2019 İlkbahar Yaz Siyah Dantel ve Tül Detaylı Etek ile Siyah Önü Pullu Bluz

Kep Törenine Romantik Etekler

Kep atma törenin tercihiniz olabilecek bir başka eşleşme ise etek ve bluz kombinleri. Pileli, tül detaylı belden oturan romantik eteklere eşlik eden aynı renkteki bluzlar takım olmasa bile takım ruhunu yansıtacak. Cüppenin içinde de tek başına da hoş bir silüeti kazandıracak ikilileri monokrom, yani tek renk ile kombinleyin.

Kadriye Baştürk 2019 İlkbahar Yaz Siyah Jile ve Beyaz Volan Kol Gömlek

Gençlik Ruhunu Yakalayan Jileler

İlerleyen yıllarda fotoğraflarınıza baktığınızda o abartılı abiyeleri emin olun görmek istemeyeceksiniz. Bu yüzden unutmayın, sadelik her zaman şıklık getirir. Sezonun naif ruhuna uyum sağlayan en trend parçalardan biri olan jileleri de bu yüzden gündeme almakta gecikmeyin. Belden oturan A kesim modellerin şık dokularla (krep gibi akışkan) tasarlanmış olmasına dikkat edin. Bu jileleri yine sezonun romantik trendi fırfırlı ya da volanlı kollara sahip bluzlarla eşleştirin.

Suud Collection 2019 İlkbahar Yaz Payetli Balon Kol Elbise

Gecede Işıldayın

Kep atma töreninden önce ya da sonra gerçekleşen balolarda ışıldamak sizin hakkınız. 2019 ilkbahar – yaz gece kıyafetlerinde gümüş ya da bronz ışıltılar, payetler, parlak dokular öne çıktı.

Geceyi aydınlatmayı sevenlerdenseniz naif ışıltılara sahip elbiseleri seçebilirsiniz. Gümüş ışıltılı bir elbise seçtiyseniz baştan aşağı aynı rengi kullanmayı unutmayın. Ve ayrıca, Suud Collection yeni kreasyonunda “shine” adıyla ışıldayan birçok alternatif sunarken Tuğba Venn pırıltılı tasarımlarıyla göz aldı, bizden söylemesi.

Tuğba Venn 2019 İlkbahar Yaz Abiye Elbise

Baloda Bile Zarafet

Mezuniyet balolarında gündüze oranlar daha şık, bir düğüne oranla daha sade olmalısınız. Bunun içinse en doğru seçim oldukça sade tasarlanmış abiye elbiseler oluyor. Belden oturan etekleri volanlı olan A kesim tasarımlar, şifon dokularla hem şık hem sade bir görünüm veriyor. Zaman zaman yakaya ilişen bir fiyonk, üst kısımdaki zarif işlemeler ya da kollardaki fırfırlar bu dengeyi sağlayacak trend ayrıntılar. Gri, gül kurusu, somon, ekru, pudra, su yeşili, mercan gibi renklerde tercihiniz olmalı.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Tuğba Venn 2019 Abiye Elbise

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir