Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Mevlit, Düğün, Nişan ve Sünnetler için En Anlamlı Hediye Alternatifleri

Mevlit, Düğün, Nişan ve Sünnetler için En Anlamlı Hediye Alternatifleri

Hediyelik Kadife Kaplı Yasin Kitaplar

Geleneklerimizde büyük önem taşıyan hediyeleşme bugün de aynı özenle devam ettiriliyor. Osmanlı’da iftar ve diğer davetlere icabet gelen konuklara taktim edilen diş kirası da bu geleneğimizin en özenli göstergelerinden biri.

Osmanlı döneminde iftarlar gibi özel davetlere icabet eden misafirlerin yanı sıra çat kapı gelen Allah misafiri diye nitelendirilen konuklara büyük önem gösterilirdi. Davet ve ansızın gelen misafirlere sofralar hazırlanır, ikramlarda bulunulurdu. Misafirler ikramları kabul edip gitmek üzereyken ev sahibi tarafından “yemek yiyip dişleriniz yoruldu” diyerek, kadife keseler içerisinde farklı çeşitlerde hediyelikler, diş kirası olarak hediye edilirdi. Onca ikramdan sonra diş kirası ile uğurlanan konuklar  “Kesenize bereket”, “Allah daha çok versin”, “Ziyade olsun” gibi dualarla haneden ayrılırlardı. Osmanlı’da Diş kirası denilen bu hediyenin zarif gerekçesi ise davetlilerin o gece zahmet edip gelerek hane sahibinin sevap kazanmasına vesile olması olarak açıklanırdı.

Hediyelik Kadife Kaplı Yasin Kitaplar

Bu zarif geleneğin günümüzde mevlit, düğün, nişan ve sünnet törenleri gibi özel günlerde davetlere icabet gelen konuklara verilen hediyelerle sürdürülüyor. Bu hediyelerin en anlamlısı ve en kıymetlisi ise kadife kaplı Yasin Kitapları oluyor. Onlarca farklı renkte özel kadife kumaşlarla kaplanan, isme özel hazırlanan Yasin Kitapları konuklara verilecek en anlamlı ve değerli hediye olmasıyla birlikte hediyeyi okuyanın ve hediye edenin de sevap kazanmasına aracı oluyor.

Hediyelik Kadife Kaplı Yasin Kitaplar

Kadife Kaplı Hediyelik Yasin Kitaplarını Nereden Bulabilirim?

Farklı renk alternatifleriyle hazırlanan tamamen kadife kaplı Yasin Kitapları Sena Dağıtım‘ın onlarca yıllık deneyimi, özgün tasarımları ile özel gün hediyelikleri alanında tamamen müşteri memnuniyeti odaklı ilerliyor.

Hediyelik Kadife Kaplı Yasin Kitaplar

Özel günlerde konuklara hediye olarak sunulacak olan kadife kaplı Yasin Kitapları, Türkçe Kur’an tefsirlerinden birini telif etmiş din adamı, tercüman ve hattat  Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır’a ait kitaplardan oluşuyor. İsme özel hazırlatabileceğiniz hediyelik Yasin Kitapları, 1. hamur şamua kağıt olma özelliği de taşıyor. Arapça metin, Türkçe okunuş ve mealli Yasin Kitaplarını Senadagitim.com sitesinden online olarak sipariş verebilirsiniz.

Hediyelik Kadife Kaplı Yasin Kitaplar

Ürünler ve fiyatlarıyla ilgili daha fazla bilgi almak için Sena Dağıtım’la iletişme geçebilirsiniz.

Web: www.senadagitim.com
Facebook: www.facebook.com/SenaDagitim
Instagram: @senadagitim
Cep/Whatsapp: 0555 320 77 95
Tel: 0216 342 46 99

Adres: Hakimiyeti Milliye Cad. No: 58 Dükkan, 33A Üsküdar / İSTANBUL

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *