Metabolizmayı Hızlandıran Kış Çayı Tarifi

Metabolizmayı Hızlandıran Kış Çayı Tarifi

Metabolizmayı Hızlandıran Kış Çayı Tarifi

Kış için önleminizi aldınız mı? Kış aylarında, metabolizmayı kışa hazırlamada başyardımcı kış çayını mutlaka denemelisiniz…

Sonbaharı geride bıraktığımız şu günlerde sağlığımıza her zamankinden çok dikkat etmeliyiz. Aniden bastıran soğuklar, dengesiz hava koşulları bizler çabucak hasta olmaya sevk edebilir.

Yaz mevsiminden sonra, kış günlerinin durgunluğu metabolizmalarımızda da yavaşlamaya neden olabiliyor. Kışın rehavetli havasından bitki çayı kalkanıyla korunabileceğinizi biliyor muduynuz?

İşte sizler için araştırıp bulduğumuz binbir şifa kaynağı, metabolizmayı kışa hazırlamada yardımcımız olacak Kış Çayı tarifi… Unutmadan belirtelim ki tarifte yer alan tüm malzemeleri aktarlardan temin edebilirsiniz.

Kış Çayı Tarifi:

Malzemeler:
1 litre sıcak su
1 parça kabuk tarçın
1 parça kök zencefil
1 parça kök havlucan
1 parça kök zerdeçal
1 yemek kaşığı hibiskus
1 tutam ıhlamur
Yarım yeşil elma
Yarım portakal

Yapılışı: Süzgeçli cam demliğe sıcak suyu koyun. Süzgeç bölümüne tarçın, zencefil, havlucan, zerdeçal, hibiskul ve ıhlamuru belirtildiği ölçülerde yerleştirin. Süzgecin dışında kalan sulu bölüme ise portakal ve elmayı koyun. Yedi dakika kadar demlendikten sonra süzün ve ister sıcak ister soğuk olarak gün boyu tüketin. Afiyet, şifa olsun….

Bu şifa kaynağı çayın yanında, bir dilim keke ne dersiniz? Cevabınız “evet” ise, sizler için hazırladığımız kek tariflerine bakabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir