Metabolizmanızı Ateşleyin Kilo Vermeyi Kolaylaştırın!

Metabolizmanızı Ateşleyin Kilo Vermeyi Kolaylaştırın!

Metabolizmayı Hızlandıracak Yöntemler

Çok uğraşıyorsunuz!
Herkesin yaptığının iki katını yapıyorsunuz ama yok!
Tık yok!
300 gram verip 800 gram alıyorsunuz…!

Her gün bugün olacak diyorsunuz fakat olmuyor mu? İşin en zor kısmındasınız. Ne yazık ki herkesin metabolizması çok hızlı çalışmıyor. Çalışsa bile yaptığı yanlış diyetler sonucu metabolizma hızı yavaşlıyor. Ya doğuştan metabolizmanız yavaş ya da siz metabolizmanızı yaptığınız yanlışlar ile yavaşlatmışsınız. Şimdi durup düşünme zamanı değil. Uygulamaya geçme zamanı metabolizmanızı nasıl hızlandırabiliriz?

Evet bu dediklerimin hepsini uygularsanız metabolizmanızın hızlandığını göreceksiniz. Bu yazdıklarımın yanında kilo verememe nedenlerinden bahsettiğim diğer yazılarıma da göz atmanızı öneririm. Bu sayede kilo verememe ihtimalinizi en düşük seviyeye indirmiş oluruz. O zaman hadi başlayalım!

Metabolizmayı Hızlandıracak Yöntemler

Biraz hareket etmek lazım!

Evet çok kolay bir madde değil kabul ediyorum fakat bunu yapman gerekiyor. Akşam yatmadan adımsayarına baktığında 10 bin adımı geçtiysen o günü hareketini tamamlamış sayabilirsin. Bunun yanında kas oranını biraz artırman metabolizmanı ateşlemenin en kolay yolu. 5 kiloluk ağırlıklarla yavaş yavaş idmanlara başlayabilirsen bu yaz çok rahat edersin.

Metabolizmayı Hızlandıracak Yöntemler

Biraz çay biraz kahve!

Yanlış duymadın bu oldukça kolay bir madde. Hem biraz keyif hem de metabolizmanı ateşlemen için harika bir yöntem. Günde 1-2 kupa sade kahve (Filtre ya da Türk kahvesi) metabolizmanı ateşler. Bunun yanında mutlaka 1-2 kupa yeşil çay da içmelisin. Yeşil çayın içine biraz limon kabuk tarçın ve bir tutam da biberiye eklemen harika sonuç almanı sağlayacak.

Metabolizmayı Hızlandıracak Yöntemler

Biraz su neleri değiştirir bilemezsin!

Birçok yazımda sudan bahsettim. Bakınız hemen bir önceki yazımın linkinide buraya iliştiriyorum mutlaka okuyun ki suyu lıkır lıkır için. Neden mi? Su olmadan kilo verme hayallerinizden vazgeçin. Su içmedikçe daha çok acıkacaksınız. Su içmedikçe yaşlanarak zayıflayacaksınız. Su içmedikçe yağlarınız yanamayacak. Su içmedikçe vücudunuz toksin deposu olacak. Daha saymamı isteyen var mı?

Metabolizmayı Hızlandıracak Yöntemler

Biraz da baharat

Biraz baharat ile fişek gibi giden bir metabolizmaya ne dersin? Harika bir şey bu çünkü hem yediklerimiz renklenecek ve tatlanacak hem de yediklerimizi daha hızlı yakacağız. İşe öğle akşam yemeklerine biraz pul biber eklemekle başlayabiliriz.

’Kapsaisin’ denilen madde harika bir metabolizma hızlandırıcıdır. Bunun yanında günlük 1 kase yoğurduna 1 tatlı kaşığı taze zencefil, 1 çay kaşığı toz zerdeçal, 1 çay kaşığı nane ve biraz pul biber eklersen kilo verme hızını artırabilirsin. Ayrıca gaz yapacak sebzelerin üzerine de biraz kimyon serpmek bağırsaklarını oldukça rahat hissettirecek.

Metabolizmayı Hızlandıracak Yöntemler

Biraz ara öğün!

Yalnızca 2 öğün beslenme trendinin hakim olduğu yıllarda olduğumuzu ne yazık ki kabul ediyorum. Fakat bu şekilde beslenme metabolizma hızına zarar verebilir diyen pek çok uzman görüşü var. En azından mutlaka ikindi vakti bir ara öğün yapılmalı. Bu ara öğün çilek , yaban mersini gibi yağ yakımını artırıcı meyvelerden bir avuç ve 5-6 çiğ badem ile yapılabilir. Ara öğününü unutma! Metabolizmanı canlandır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir