Merve Dağlı ve Leyla İstanbul Ekibiyle Keyifli Bir Söyleşi…

Merve Dağlı ve Leyla İstanbul Ekibiyle Keyifli Bir Söyleşi…

Son dönemin başarılı girişimlerinden biri olan Leyla İstanbul ekibi ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik…

“En Mutlu Gün Fotoğrafları” ile yakından tanıdığımız Ayşe Merve Dağlı’nın da içerisinde bulunduğu ekip, özellikle kurumsal kimlik, imaj – tema çalışmaları, reklam ve katalog çekimleri gibi ajans hizmetleri sunuyor. Henüz çok yeni bir ekip olmalarına rağmen, enerjileri ve geleceğe bakışlarıyla bulundukları sektörde isimlerinden oldukça söz ettireceğe benziyor.

Fotoğrafçı Ayşe Merve Dağlı ve Leyla İstanbul ekibi bu yeni çalışmalarını ilk kez Yeşiltopuklar.com’a anlattı…

* Leyla İstanbul nedir? Bize biraz Leyla İstanbul’dan bahseder misiniz?

Leyla İstanbul, Ayşe Merve Dağlı, Sümeyye Dağlı Demircan ve Tuğba Gül Bağatır’ın kurucuları olduğu bir ajansdır. Başlıca hizmetlerimiz, Tema ve İmaj Çalışması, Kurumsal Kimlik (Logo, Motto ve Kartvizit Çalışmaları) Oluşturma, Özel Gün Fotoğrafçılığı, Reklam ve Katalog Çekimlerinden oluşuyor.

* Leyla İstanbul fikri nasıl ortaya çıktı?

Herbirimiz bireysel anlamda farklı uzmanlıklara sahibiz, tüm bu uzmanlıkları bir marka altında toplamak ve hizmet çerçevemizi genişletmek için böyle bir ajans kurduk. Merve Dağlı fotoğraf, Sümeyye Dağlı Demircan grafik tasarımı ve Tuğba Gül Bağatır ise pazarlama alanlarında uzmanlıklara sahipler. Özellikle bu alanda bayanların öncü olduğu bir girişim bulunmuyor, bu anlamda da bir ilke imza atmış olduğumuzu düşünüyoruz.

* İsim olarak neden Leyla İstanbul? Özel bir anlamı var mı?

Her markanın bir kişiliği vardır, bizimde markamızın kişiliğini doğru ifade eden bir kelime “Leyla”…

Söyleniş itibari ile insanlara huzur veren, bayanları anımsatan anlamı var Leyla’nın, ayrıca üzerinde Anadolu esintileri de taşıyor olması bizim açımızdan başlıca tercih sebepleri oldu.

* Leyla İstanbul ekibinden biraz bahseder misiniz? Nasıl bir arayageldiniz?

Leyla İstanbul henüz çok yeni bir ekip. Merve Dağlı, Sümeyye Dağlı Demircan ve Tuğba Gül Bağatır tarafından kuruldu.

Tuğba Gül Bağatır: Ürün ve marka sorumlusu olarak görev yapıyorum. Sektörel takip ve analiz, müşteri ilişkileri ve pazar araştırmaları işlerinden sorumluyum. Bahçeşehir Üniversitesin’de 2 yıl Pazarlama eğitimi aldıktan sonra, 4 yıllık Kültür ve İşletme Bölümü’nü bitirdim.

Ayşe Merve Dağlı: İlk uzmanlık alanım Bilgisayar Sistem Mühendisliği olmasına rağmen hobi olarak başladığım fotoğrafçılık serüvenini profesyonelleştirerek tam zamanlı bir iş haline getirdim. 5 yıl süre ile kurumsal bir şirkette sistem mühendisliği alanında çalışmama rağmen asıl yapmayı istediğim şey olan fotoğrafçılıkla uğraşmak benim açımdan mutluluk verici bir durumdu, zamanla artan iş yoğunluğu, bir ekip kurma fikrini de beraberinde getirdi. Böylelikle Leyla İstanbul’a katıldım.

Sümeyye Dağlı Demircan: Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunuyum, şimdi ise İlahiyat Fakültesinde eğitimime devam ediyorum. Ayrıca özel bir akademiden Grafik Tasarımı eğitimi aldım. Bir süre bu alanda bir iş tecrübem oldu, matbaa ve yayın evlerinde çalıştıktan sonra Samanyolu Yumurcak TV’de grafik tasarımı ve animasyon çalışmalarım oldu. Halen freelance olarak buraya çalışmaya devam ediyorum. Leyla İstanbul’un görsel işlerinden sorumluyum.

* Bizler Merve Dağlı’yı “En Mutlu Gün Fotoğrafçısı” olarak tanıdık. Bireysel çalışmaları ile yola devam edeceğini düşünürken, karşımıza kurumsal bir ekibin parçası olarak çıktı. Böyle bir tercihte bulunmanızın sebebi nedir?

Özel bir sebebi bulunmuyor, zaten birbirlerinden farklı olduğunu da düşünmüyorum. Mutlu Gün Fotoğrafçılığı yaparkende özellikle grafik tasarımı konusunda desteğe ihtiyacım oluyordu, işlerimin yoğunluğu sebebiyle reklam çalışmalarımı da efektif şekilde yönetemiyordum aslında böyle bir ekibe dahil olarak tüm işleri profesyonel bir çatı altında birleştirmiş oldum.

* Bireysel çalışmalarınıza ara verdiğinizi söyleyebilir miyiz?

Hayır, aslında ben bundan böyle markamı, işimi Leyla İstanbul adı altında birleştirip daha kapsamlı ve profesyonel bir şekilde yapmaya devam edeceğim.

* Hayalinizdeki en sıradışı fotoğraf karesini henüz yakaladınız mı?

Hayır henüz yakalamadım, hala aklımda çünkü düğünüme saklıyorum 🙂

* Leyla İstanbul bir çok farklı hizmeti bir arada veriyor. Bu çeşitlilik işinizi zorlaştırmıyor mu?

Aksine işimizi kolaylaştırması için bir araya geldik. Sahip olduğumuz nitelikler farklı olduğundan sunmuş olduğumuz hizmeti daha etkili kılabiliyoruz. Herkes uzmanlık sahibi olduğu işi en iyi şekilde yaptığında , oluşan sinerji hem iş kalitesine hem de müşteri ilişkilerine çok olumlu yansıyor.

* Leyla İstanbul’un ekibi genellikle tesettürlü bayanlardan oluşuyor. Bu durum hedef kitlenizi sınırlandırdığınız anlamına mı geliyor?

Kesinlikle hayır, biz Leyla İstanbul’un hizmet kalitesini her alandan farklı kişilerle buluşturmayı hedefliyoruz. Temel vizyonumuz bizimle çalışmayı arzulayan her müşterimize en kaliteli hizmeti sunmaktır.

* Peki tesettürlü olmanızın iş hayatınızda olumlu ya da olumsuz bir etkisi oluyor mu?

Ekip olarak şuanda tesettürlü bayanlardan oluşuyoruz, bu durum şimdiye kadar bizi olumsuz olarak etkilemedi, etkileyeceğini de sanmıyoruz.

* Son dönemlerde tesettürlü bayanların öncülük ettiği bir çok girişim bulunuyor. Bu girişimleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Tüm girişimleri çok olumlu buluyoruz, hatta artarak devam etmesi de en büyük temennimiz. Özellikle kendi iş alanımızda da farklı girişimlerin olması bizi çok memnun edecektir. Çünkü bu bir rekabet ortamı yaratacaktır. Rekabet her zaman iş ve pazar kalitesini arttırır.

* Leyla İstanbul’u gelecekte nerede görüyorsunuz? Hedefleriniz nelerdir?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz, geleceğe çok pozitif bakıyoruz. Olumsuzlukları düşünmek ve bundan etkilenmek yerine işimizi daha iyi yapabilmenin gayreti içersindeyiz.

* Son olarak YeşilTopuklar ziyaretçilerine neler söylemek istersiniz?

Özellikle bakış açımızı daima pozitif tutmamız gerekiyor, girşimlere karşı ön yargıları kaldırarak desteğimizi arttırmak geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacaktır.

Yeşiltopuklar.com ekibi olarak bu keyifli röportaj için teşekkür ederiz.

Yorumlar

“Merve Dağlı ve Leyla İstanbul Ekibiyle Keyifli Bir Söyleşi…” için 4 cevap

 1. şeymanurr dedi ki:

  Allah kimsenin emeklerini boşa çıkarmasın

 2. Esra K. dedi ki:

  merve dağlıyı beğeniyorum ama daha çok uzun bir yol var önünde.

 3. Sevgi Çayır dedi ki:

  gençlere başarılar diliyorum. çok güzel adımlar atıyorlar

 4. hll dedi ki:

  Merveyi yakından takip ediyorum. fotoğraflarını inceliyorum. Leyla İstanbul fikrine ise bayıldım. 23 yaşında bir eğitim fakültesi mezunuyum ama ilgilerim öğretmenlikten farklı yönde. bu tesettürlü bayanların yaptıkları beni yüreklendiriyor. kıvılcım bekliyorum. umarım imkanlarım ve karşılaşacağım imkanlar kıvılcımların ateşlenmesini sağlar. kızlar sizleri beğeniyorum. yolunuz açık olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir