Medine İpeği Şallar Nasıl Kombinlenir?

Medine İpeği Şallar Nasıl Kombinlenir?

Tuva Şal Medine İpeği Şal

Gündüzden geceye pek çok tarzda tesettür kombine uyum sağlayan Medine ipeği şallar, son zamanların en çok tercih edilen modelleri arasında. İç göstermeyen ve kırışmayan kumaş dokusuyla şal severlerin gözdesi olan bu tasarımları mercek altına aldık. Medine ipeği nedir ve nerede üretilir? Medine ipeği şal modelleri nasıl kombinlenir? Yeni sezonun en şık Medine ipeği şal modelleri nerede? Bu ve daha fazla sorunun cevabı yazının devamında…

Tuva Şal Krinkıl Medine İpeği Şal

Tuva Şal
Tuva Şal

Medine İpeği Nedir?

Medine ipeği; şal-eşarp üretiminde kullanılan, parlak, ipek böceği kozasından elde edilen bir kumaş türüdür. Medine ipeği nefes alan yapısı, iç göstermeme özelliği ve yumuşak dokusu ile tesettür giyimde rahatlıkla kullanılıyor. Sadece şal-eşarp değil ferace üretiminde de kullanım kolaylığı, şık ve gösterişli durduğu için tercih ediliyor. İsminden dolayı Medine’den geldiği düşünülse de ülkemizde üretiliyor.

Balse Eşarp Medine İpeği Ekose Desen Şal

Balse Şal
Balse Şal

Medine İpeği ve Krep Şal Arasında Fark Var mı?

Medine ipeği bazı kaynaklarda krep kumaş olarak tanımlansa da aslında kendine özgü bir kumaştır ve krep kumaş ile yakından uzaktan ilgisi yok. Krep kumaş ile Medine ipeğini ayırmak için kumaş tonlarına bakılabilir. Çok açık renkli şal modelleri genellikle krep ya da duble krep kumaş ile tasarlanıyor. Medine ipeği şal modellerinde ise nispeten daha koyu renkler kullanılıyor. İpeksi, yumuşacık bir dokuya sahip olan Medine ipeği kumaşın üzerine sürülen hoş kokuları uzun süre saklama özelliği de bulunuyor.

İpekhan Medine İpeği Şal

İpekhan Şal
İpekhan Şal

Medine İpeği Şal Nasıl Kombinlenir?

Bağlama stili genellikle omuzun bir kısmına uzun bırakılarak yapılan Medine ipeği şal, tesettürlü kadınların vazgeçilmez parçalarından birisi ve en avantajlı özelliği de pek çok kumaş türü ile eşsiz uyumlu olması. Medine ipeği şal; spordan klasik stile, günlük tarzdan özel davete sayısız kombin fırsatı sunuyor. Kot ve keten kumaşlarla spor stile, abaya ve feracelerle davetlere, kaban ve trençkotlarla günlük kombinlerin ekürisi olan Medine ipeği şallar, konforlu dokusu ile yeni sezonda öne çıkıyor.

Levi`dor Desenli Medine İpeği Şal

Levi`dor Şal
Levi`dor Şal

Medine İpeği Şal Desenli Olur mu?

Daha çok düz ve tek renk olarak üretilen Medine İpeği şallar son zamanlarda kendi renginden ekose ya da kareli, bazen de daha feminen desenlerle karşımıza çıkıyor. Tek renk kıyafetlere hareket ve farklılık katmak isteyenler kombinlerde desenli Medine ipeği şalları tercih ediyor.

Mısırlı Medine İpeği Eşarp

Mısırlı Eşarp
Mısırlı Eşarp

Yeni Sezonun En Şık Medine İpeği Şal ve Eşarp Modelleri Nerede?

Sezonun en çok tercih edilen Medine İpeği şal modellerini Fresh Scarf, Moda Kaşmir, Levi`dor gibi markalarda bulabilirsiniz. Bunun dışında oldukça uygun –50 TL ve altında– fiyatlara online alışverişin güvenilir adresi olan sitemizden de Medine İpeği şal ve eşarp modellerine bir tıkla kolayca ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir