MEB’in İlk Kez Uygulamaya Başlattığı Ara Tatil Etkinlikleri Neler?

MEB’in İlk Kez Uygulamaya Başlattığı Ara Tatil Etkinlikleri Neler?

İlk Ara Tatil Etkinlik Programı

2019 – 2020 eğitim öğretim yılı ilk ara tatili, 15 Kasım Cuma günü başladı. MEB, toplamda 9 gün sürmesi planlanan ara tatil süresince öğrencilerin vaktini en verimli şekilde geçirebilmesini sağlamak amacıyla 18-22 Kasım tarihleri arasında 5 günlük etkinlik takvimi hazırladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ara tatil etkinlik programı ile her bir il için farklı etkinliklerin bulunduğu bir takvim oluşturulduğunu ve bu sayede öğrencilerin oyunla, kültürle, ilimle, sanatla buluşmasının hedeflendiği belirtti. Peki MEB’in ilk kez uygulamaya başlattığı ara tatil etkinlik takvimi listesinde neler var?

Ara Tatil Etkinlik Takvimi

Ara Tatil Etkinlik Programı

İlk ara tatilde öğrencilerin tercihine sunulmak üzere hazırlanan etkinlik programı, okul öncesinden lise son sınıf öğrencilerine kadar herkesi kapsıyor. Program; gezi, sağlık, doğa ve çevre, bilgi ve teknoloji, iletişim, okuryazarlık, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, araştırma ve gözlem, oyun oynama ve bulmaca çözme, sosyal sorumluluk, günlük yaşam becerileri, el sanatları, bilim, yardımlaşma, kariyer planlama ve aile günü olmak üzere 16 ana başlıktan oluşuyor.

Öğrenci ve veliler tüm illerde yapılacak etkinliklerin bilgisine ulaşabilmek için “aratatil.meb.gov.tr” sitesine girip, bulunduğu şehri seçerek 5 gün boyunca yapılacak ara tatil etkinliklerini görebilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir