MBFWI DB Berdan Sonbahar/Kış 2017 Defilesi

MBFWI DB Berdan Sonbahar/Kış 2017 Defilesi

Mercedes-Benz Fashion Week DB Berdan SonbaharKış 2017 Defilesi

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un dokuzuncu sezonu, 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında İstiklal Caddesi’nde bulunan Grand Pera’da gerçekleşti. Berlin, Sydney, Tokyo, Miami gibi dünyanın önde gelen moda haftalarının isim sponsoru Mercedes-Benz, isim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul’da da ilk sezonundan itibaren bir tasarımcıyı belirleyerek, seçilen tasarımcının defilesini sundu.

Geçtiğimiz sekiz sezon boyunca devam eden bu projenin yeni sezonunda Mercedes-Benz Türk, her sezon koleksiyon ve defileleriyle toplumun farklı bir sosyal problemine dikkat çeken Deniz ve Begüm Berdan tasarım ikilisinin moda markası DB Berdan’ı destekliyor. DB Berdan’ın, yine seyircileri onlara tanıdık gelecek karakterler ve ironik mesajlarla dolu bir şovla şaşırtmaya hazırlandığı “Mercedes-Benz presents DB Berdan” Sonbahar/Kış 2017 defilesi, 23 Mart Perşembe günü saat 17:30’da tarihi Cercle d’Orient binasında gerçekleşecek. DB Berdan’ın tasarım ikilisi Deniz ve Begüm Berdan, bu işbirliğine dair düşüncelerini “Mercedes-Benz gibi köklü bir uluslararası markanın, Türk moda sektörünün vitrini olan moda haftasını istikrarlı bir biçimde desteklemesi bizi çok heyecanlandırıyor. Markamızla Mercedes-Benz’in bir araya gelmesi bizim için büyük bir mutluluk kaynağı.” sözleriyle dile getirdiler. Ayrıca Deniz Berdan “Mercedes-Benz ile bağlantım moda kariyerimden de önceye, otomobil yayıncılığı deneyimime, test sürüşlerine ve motor sporlarına uzanan çok yönlü ve köklü projelere dayanıyor. O zaman da hep en yenilikçi projelere Mercedes-Benz ile birlikte imza atmıştık.” sözleriyle Mercedes-Benz markası ile geçmişten bugüne uzanan deneyimlerinin altını çizdi.

Mercedes-Benz Fashion Week DB Berdan SonbaharKış 2017 Defilesi

Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Direktörü Şükrü Bekdikhan ise “Mercedes-Benz Türk olarak, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ilk sezonundan bu yana sektörün yaratıcı isimlerine destek vermeyi sürdürüyoruz. İlk 5 sezonda aralıksız olarak genç ve yetenekli tasarımcıları destekleyerek, Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Gül Ağış, Hande Çokrak ve Gülçin Çengel’in defilelerini “Mercedes-Benz presents” projesi ile sunduk. Geçtiğimiz iki sezonda sırasıyla Türkiye’de bir moda kültürünün yaratılmasına büyük emek veren, sektörün duayen isimleri Mehtap Elaidi ve Bahar Korçan’ın koleksiyonlarını sunduk. Bu sezon ise Türk modasının en renkli ve yaratıcı markalarından DB Berdan’ın Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonunu sunmaktan ötürü çok heyecanlıyız. MBFWI’de her zaman en çok ses getiren isimlerden olan DB Berdan’ın tasarımlarını ve topluma ayna tutan, sıra dışı şovlarını zevkle takip ediyor, yeni koleksiyonlarını MBFWI podyumunda keşfetmek için sabırsızlanıyoruz.” sözleriyle bu işbirliğinin Mercedes-Benz Türk için önemini vurguladı.

Mercedes-Benz Fashion Week DB Berdan SonbaharKış 2017 Defilesi

DB Berdan’ın tasarım ikilisi Deniz ve Begüm Berdan, Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonları için “sosyal medyada yaşanan ve gerçekleri pek de yansıtmayan hayatlardan” yola çıkarak ironik mesajlardan oluşan bir koleksiyon ve her zamanki gibi sürprizlerle dolu bir performans hazırladılar. DB Berdan ve Mercedes-Benz işbirliği, bu sezon yalnızca defile sunumu ile de sınırlı kalmayacak. Marka bünyesindeki şehir hayatına hitap eden kompakt otomobiller “smart fortwo” ve “smart forfour”, DB Berdan tasarımlarıyla giydirilecek. Yeni smart’ın vurguladığı kendine has yaşam tarzı ve sıradışı tasarım anlayışının, DB Berdan markasının genleriyle buluşmasından doğan tasarımlar, MBFWI davetlilerini eğlenceli bir stille tanıştırdı.

Mercedes-Benz Fashion Week DB Berdan SonbaharKış 2017 Defilesi

DB Berdan, 2012 yılında Deniz ve Begüm Berdan tarafından kuruldu. Hikayelerini anlatmak için kendi tasarladıkları desenlerden yola çıkan ikili, en büyük ilham kaynaklarını şehrin sokaklarında ve alt kültürlerde buluyor. Her koleksiyonlarıyla topluma dair mesajları kendilerine has bir üslupla veren DB Berdan, ironik espri anlayışı ile bireysel, sofistike ve gerçek üstü bir marka olarak öne çıkıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir