Maydanoz-Limon Kürü Nelere İyi Gelir?

Maydanoz-Limon Kürü Nelere İyi Gelir?

Maydanoz Limon Kürü Tarifi

Her ne kadar yemek ve salatalarda bolca maydanoz ve limon kullansanız da bu bir beslenme şeklidir. Kür ise her bitkinin kendine özgü ve amaca uygun olarak hazırlanması ve kullanılmasıdır. Maydanoz-Limon kürünü uygulayanlar kısa zamanda çok başarılı sonuçlar alıyor. Bunun nedeni, maydanozun insan metabolizması üzerindeki etkilerinin çok hızlı oluşması.

Geçtiğimiz günlerde maydanoz limon sarımsak limon kürü tarifini ve nelere iyi geldiğini sizlerle paylaşmıştık. Bugün yine doğru şekilde uygulandığında mucizevi birer besin olan maydanoz ve limon ile yine Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun önerdiği kür tarifi veriyoruz. İşte sağlıktan güzelliğe bir çok faydası olan olan maydanoz limon kürü hakkında bilmeniz gerekenler…

Maydanoz Limon Kürü

Maydanoz-Limon Kürü Mucizesi!

Malzemeler:

  • 15–16 dal maydanoz
  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 1,5 çay bardağı su

Hazırlanışı:

  • Maydanozları saplarıyla birlikte el ile parçalayarak blenderın içine atın.
  • Üzerine taze sıkılmış limon suyunu dökün.
  • Suyunu da ilave edip yaklaşık 2 dakika blenderdan geçirin.

Maydanoz-Limon Kürü Uygulaması

Sabah kahvaltıdan 15 dakika önce tamamını içiniz. Bu doğal bitkiye 15 gün boyunca devam ediniz. Uygulamaya 5 gün aranın ardından tekrar 15 gün devam ediniz.

Maydanoz Kürü

Maydanoz-Limon Kürü Nelere İyi Gelir?

Maydanoz limon kürü; anksiyete, depresyon, hepatit-B, karaciğer yağlanmasına karşı yardımcı ve destekleyici olurken karaciğer metabolizmasını güçlendirici, cilde güzellik vericigençleştirici, idrar söktürücü, vücuda zindelik ve dinçlik kazandırmaya yardımcı ve yüksek tansiyonu engelleyici özellilere sahip.

Dikkat: Karaciğer yağlanması ve kolesterol trigliserit yüksekliği için bitkinin tek başına kullanımı yeterli değildir. 

Hamileler Maydanoz Kürü İçebilir mi?

Hamile ve Düşük Tehlikesi Olanlar Dikkat!

Hamilelerin, hamilelik döneminin ilk üç ayında maydanoz tüketirken ölçülü olmaları gerekir. Eğer düşük tehlikesi varsa maydanozdan tamamen uzak durmalılar. Bunun nedeni, maydanozun yapraklarında bulunan apiol ve betabisabolene maddelerinin düşük yaptırma (abortifacient) özelliğinin olmasıdır. Apiol, aynı zamanda kan damarlarını genişletici (vasodilator) ve ateş düşürücü (antipyretic) özelliğe de sahiptir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir