Masumlar Apartmanı’nın Gülben’inden Ton Sür Ton Dersi

Masumlar Apartmanı’nın Gülben’inden Ton Sür Ton Dersi

Masumlar Apartmanı Gülben (Merve Dizdar Kiremit Elbise - Hırka)

2021’de akıma dönüşen ton sür ton stili, son zamanların popüler dizisi ‘Masumlar Apartmanı‘ndaki ‘Gülben‘ karakteriyle karşımıza çıkıyor. Merve Dizdar‘ın canlandırdığı ismin, hayalperest ve romantik halleri, pastel tonlarla yapılan renk kombinasyonlarıyla yansıtılıyor. Gelin, bu akımın ipuçlarını Gülben’den örneklerle eğlenceli bir hale çevirelim.

Masumlar Apartmanı Gülben (Merve Dizdar Mor Elbise - Pembe ve Mor Hırka)

Hayalperest Karaktere Romantik Tonlar

Psikolojik yönüyle öne çıkan yapım, renklerin gücünü hiçbir zaman geri plana atmıyor. Oyuncuların kombinleri de tam olarak o kişilerin karakterlerini yansıtmak için kullanılıyor. Özellikle, Gülben karakterinin aşık, saf, tatlı ve romantik tavırları, pastel tonlarla öne çıkarılıyor. Kimi zaman monokrom (tek renk giyinme) çoğu zaman ton sür ton kombinlerle ekranlara gelen oyuncunun iç dünyası, pembe, mor, sarı, maviler ya da yeşillerle karşımıza çıkıyor.

Masumlar Apartmanı Gülben (Merve Dizdar -BSL Pembe Ekose Kaban - Pembe Elbise)

Desen Katarak Enerjiyi Yükseltmek Önemli

Ton sür ton akımını kombinlerde denerken desenlerin en büyük yardımcınız olması gerektiğini Gülben karakterinden örnekle gösterebiliriz. Baştan aşağı benzer tonları, sakin halinden kurtaracak hareketli bir parça stile adeta kademe atlatacak. Aynı Gülben’in yaptığı gibi, pudra pembesi açık tonlardaki bir elbise üzerine şeker pembesi desenli bir kaban tercih etmek mesela. Ayrıca, Merve Dizdar’ın 9. bölümde tercih ettiği bu renkli kaban BSL markasına ait.

Masumlar Apartmanı Gülben (Merve Dizdar -LC Waikiki Hırka- Mavi Elbise)

Farklı Dokuları Kullanmak Şart

Dizideki Gülben karakterinin hayalperest tavrını yansıtmak için ton sür ton akımı, özellikle pastel tonlarla ekranlara getiriliyor demiştik. Hem sade hem şık olmanın sırrını veren bu trend, farklı dokularla yansıtılınca kendini buluyor. Tam da oyuncumuzun yaptığı, krep ya da saten gibi parlak dokuları tam zıttı olan yün trikolarla eşleştirmek gibi. Özellikle mavi renginin bu trende çok ama çok yakıştığını göz önüne alırsak siz de bu karakter gibi mavi elbisenizi kendinden bir tık koyu mavi yünlü triko ya da dış giyim parçasıyla kullanabilirsiniz. Merve Dizdar’ın 7. bölümdeki minimalist görünümdeki hırkanın da LCW markasına ait olduğunu söyleyelim.

Masumlar Apartmanı Gülben (Merve Dizdar -Mürdüm Elbise Pembe Hırka)

Zaman Zaman Tonların Derecesini Artırmak

Masumlar Apartmanı’nın sevilen oyuncusu Merve Dizdar’ın dizideki seçimleri genelde monokroma (aynı renk giyinmek); zaman zaman da derecesini iyice artırarak ton sür tonu vurguluyor. Mesela, neredeyse mora kaçan pembe alt tonlu mürdüm bir elbiseyi, çok daha açık şeker pembesi hırkayla kombinlemek gibi. Siz de bu tarz bir stil denemek isterseniz vücut orantılarınızı göz önünde alabilirsiniz. Daha ince görünmek için içe aydınlık dışa karanlık ya da daha kalın bölgeye koyu tonu ince bölgeye aydınlık rengi seçmeniz gerekir. Ton sür ton tamamen bir ışık oyunudur.

Masumlar Apartmanı Gülben (Merve Dizdar -Su Yeşili Elbise - Hırka)

Sezonun Favorisi Su Yeşili Bu Stile Yakışıyor

Dizinin son bölümünde Gülben karakteri, sezonun favorisi su yeşilini ton sür ton trendiyle tercih ediyor. Gelecek yaz sezonunda yıldızını parlatacak bu rengi, şüphesiz en iyi kendine yakın tonlarla kullanmanız gerekecek. Okyanus yeşiline kaçan bir elbiseyi su yeşili hırkayla kullanmak; mint yeşili bir gömleği turkuaz bir trençkotla kombinlemek gibi mesela.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir