Mart Ayında Nereye Gitsek Diyenler için 4 Destinasyon Önerisi

Mart Ayında Nereye Gitsek Diyenler için 4 Destinasyon Önerisi

Ilgaz Dağı Çankırı

Havalar henüz ısınmamış, mevsim yaza dönmemiş, güneş sıcak yüzünü ortaya çıkarmamışken eve kapanmak istemeyenler, kısa kaçamak arayışında olanlar, bir nefes molası vermek isteyenler için önerilerimiz var! Soğuk havanın tadını çıkarabileceğiniz, muhteşem doğasının keyfine varırken, doğal aktivitelerinden de sonuna kadar faydalanabileceğiniz ülkemizin en güzel köşelerinden birkaçına gezme önerisi olarak yazımızda yer verdik.

Birgi Köyü Ödemiş İzmir

Birgi Köyü

Ege’nin gözlerden uzak şirin köyü Birgi köyü, Ödemiş’e bağlı olan ve tarihi ve kültürel olarak birçok zenginliği barındıran bir yer. Az nüfuslu küçük bir köy olması ve daha çok yazın tercih edilmesi nedeniyle henüz turistlerin akın etmediği Mart Ayında rahat rahat gezmek için ideal bir yer. Şirin evleri, tarihi konakları, yemyeşil doğası ve güzel camileri ile hem kültür hem de doğa gezisi yapmak isteyenleri buluşturan bir belde.

Sapanca Sakarya

Sapanca

İstanbul’a yakınlığı sebebiyle hafta sonu kaçamaklarının değişmez adresi olan Sapanca, Sakarya’nın en güzel lokasyonlarından bir tanesi… Gölü, doğası, sakinliği ve imkanlarıyla her mevsimin favorisi olan belde, son zamanlarda birbiri ardına açılan güzel mekanlara da ev sahipliği yapıyor. Göl kenarında ve hatta üzerinde kahvaltı yapmak, sıcak bir kahve yudumlamak ya da akşam yemeği yemek isteyenler, burada birçok imkana ulaşabiliyor.

Uludağ Bursa

Uludağ

Ülkemizde kış turizmi denince akla ilk gelen yerlerden bir tanesi olan Uludağ, zirvede kayak yapmak, karla oynamak, teleferik keyfi yapmak ya da sıcacık bir çayı yudumlamak isteyenler için birebir. Bütün negatif enerjinizi bırakıp, rahatlamanızı sağlayan bu güzel mekan, kışın henüz bittiği, yazın ise daha kendini hissettirmediği, biraz güneşli ama yine de soğuk şu günlerde mutlaka ziyaret edilmesi gereken seçeneklerden…

Ilgaz Çankırı

Ilgaz

Madem ki Ilgaz Anadolu’nun yüce bir dağı, o zaman yazımızda ona da yer vermemek elbette ki olmazdı. Kayak merkezinin kış boyunca ziyaretçi akınına uğradığı Ilgaz, yalnız bununla kalmayıp birçok tarihi esere de ev sahipliği yapıyor. Bizans ve Roma dönemine ait yapıları da barındıran belde, tarihi yerleri gezmeyi sevenlerin de mutlaka gitmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Seyahat Editörü: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir