Mantonuzu Uzun Yıllar Kullanmak İstiyorsanız

Mantonuzu Uzun Yıllar Kullanmak İstiyorsanız

Manto Klasiği…

Mantolar, boy tercihleri farklılık taşısa dahi kalın dikişleri, devetüyü kumaşları ile moda dünyasının klasiklerindendir. Yeni sezonla birlikte kesimlerinde farklılıkların gözlendiği tasarımlarda, kol ve yaka detayları ilgi çekiyor. 80’lerin stiline gönderme yapan vatkalar ve maskülen omuzlar öne çıkıyor. Büzgüler, pililer, sert ve geniş omuzlar birçok koleksiyonda kendini gösteriyor. Cepler ise yine büyük ve gösterişli. Beden pensleri ve omuz kuplarının kullanıldığı klasik stil mantolarda kruvaze kesimler, geniş yakalar, kendinden kemerli kesimler, abartılı kol ve omuz detayları bulunuyor. Takma kol, yerini reglân kola kaptırmış durumda.

Mantoyu uzun yıllar kullanmak istiyorsanız:

  • Renkler: Siyah, bu kış da gözde renk olmaya devam ediyor. Kahverengi tonları, koyu yeşiller ve kırmızılar, gri tonları ve 80’lerin parlak neon renklerini andıran sarı, turuncu, elektrik mavileri ve tüm pembe tonları da tercih ediliyor.
  • Öneriler: Alacağınız mantoyu uzun yıllar kullanmak istiyorsanız, öncelikle kumaş kalitesine önem verin. Devetüyü ve ince dikiş detayları olan mantolar, modası geçmeyen klasiklerdendir. Düz kesimler ve abartısız kol ve yaka detaylarını içeren kesimler, zarif olmak isteyen hanımlar için doğru tercih. Ama modayı da takip etmek istiyorsanız ve beliniz kalın değilse, kalın kemerlileri tercih edebilirsiniz. Boyunuz uzunsa diz altı boylarını, kısa ise daha kısa boylardaki modelleri tavsiye ederim. Geniş omuzlu iseniz, asla vatkalı ve abartılı kolları tercih etmeyin. Reglân kol, omuzlarınızı geniş gösterebilir. Döpiyes üzerine giyeceğiniz mantoyu bir beden büyük alırsanız daha şık görünürsünüz.

2010 manto modeller manto modelleri manto trendleri

Yazı: Reyhan Yazıcı

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir