Lise ve Üniversite Mezuniyetlerine Hazırlık Başlasın!

Lise ve Üniversite Mezuniyetlerine Hazırlık Başlasın!

Tesettür Mezuniyet Elbise Modelleri 2016

Vizesiydi, finaliydi, teziydi, stajıydı, projesiydi, “Bu hoca bana taktı yaaa“sıydı, “Bu saatte ders mi olur“uydu, “Yarına ne giysem“di, “Hocam 5 puan daha“sıydı, en güzel kurulan arkadaşlıklarıydı, sunumuydu, amfide dersleri karıştırmasıydı, geç kalması ve en erken gitmesiydi, sınav zamanı notların birer birer fotokopilenmesiydi, çayıydı, tostuydu kısacası hayatınızın en güzel dönemiydi. Evet, mezun oluyorsunuz. O hiç geçmeyecek gibi duran 4-5 yıl göz açıp kapanana kadar geçti, bitti. Kep atmaya daha doğrusu gerçek hayata adım atmanıza aylar kaldı.
Peki işte o mühim soruyu soruyorum, ne giyeceksiniz?

Henüz zihninizde tasarladığınız bir siluet yoksa bu yazı baştan ayağa size yardımcı olacak. İşte size hızlandırılmış mezuniyet için kıyafet önerileri. Üstelik lise mezuniyeti ve üniversite mezuniyeti olarak…

Tesettür Mezuniyet Elbise Modelleri 2016

Lise Mezuniyeti

4 yıl boyunca çok çalıştınız. Hatta son senenizi sadece YGS-LYS sınavlarına odaklı yaşadınız. Kimi zaman stresten sivilceler çıktı yüzünüzde kimi zaman da sizi kimsenin anlamadığını düşünerek bir köşede ağladınız. Hepsi bitti, sınavınız güzel geçti herkes emeğinin karşılığını bir şekilde aldı. Şimdi mezuniyetiniz için yaşınıza uygun en güzel stili oluşturalım.

Mezuniyet stilinizin anahtar kelimesi duruluk olmalı. Ne kadar duru ve fresh görünürseniz hem o gece hem de seneler sonra iyi ki diyeceksiniz.

Tesettür Mezuniyet Elbise Modelleri 2016

Anahtar kelimeden sonra anahtar parçamızı belirleyelim. Tabii ki elbise. Haziran-Temmuz ayları Ramazan’a denk geldiği için belki Mayıs’ta, Temmuz sonu ya da Ağustos’ta yapılabilir mezuniyetler. Havanın her halükarda sıcak olacağını biliyoruz. Bu sebeple kalın kumaşlara değil yaz mevsimine uygun kumaşlara yönelin. Kabarık ve abartılı modellerden uzak durun! Vücut yapınıza göre düz, balık, robadan elbiseleri deneyebilirsiniz. Elbiselerin vitrinde ya da askıda durduğu gibi üzerinizde durmayacağını hep söylerim. Olabildiğince farklı elbise modellerini deneyin. Böylelikle hangi modelin ve rengin size daha çok yakıştığına karar vermeniz kolaylaşacaktır.

Ayakkabı seçimi de oldukça önemlidir. Gecenin sonunda yürüyemez hale gelmiş ayaklara sahip olmayı kimse istemez. Platform topuklu ve uygunsa açık bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Ayakkabınız elbisenizin altından kesinlikle görünmesin!

Tesettür Mezuniyet Elbise Modelleri 2016

Aksesuar seçiminizi oldukça minimal tutun. Tasarım olarak değil de miktar olarak. Elbiseniz sade ise bilekliğiniz veya kolyeniz taşlı ve çiçekli olabilir. Elbiseniz hareketliyse su yolu tarzında narin bileklik takabilirsiniz. Saat seçiminiz de önem taşıyor, gold detayları öne çıkartıyorsanız klasik ve gold bir saat kullanmalısınız. Silver detaylı ise aynı şekilde klasik ve silver detaylı bir saati satın almalısınız.

Başörtü seçiminiz püsküllü ipek şallardan yana olmasın. Elbisenizin kumaşından şal yapabilirsiniz. Topuz yapıyorsanız topuzunuz başınızdan büyük olmasın. Ek bir aksesuar da koydurmayın.

Tesettür Mezuniyet Elbise Modelleri 2016

Üniversite Mezuniyeti

4 hatta hazırlığı da sayarsak 5 sene boyunca “Üniversiteye kapağı bi’ at, sonrası kolay” diyen akrabalarınızı bolca andınız değil mi? Girmesi ayrı bir dert, girdikten sonra bitirmesi ayrı bir dert olan üniversiteyi bitirdiniz, tebrik ederiz. Artık hayata atılmaya hazırsınız. Tabii, mezuniyet kutlamasından sonra!

Tesettür Mezuniyet Elbise Modelleri 2016

Sizin mezuniyet stilinizin anahtar kelimesi büyüleyici! Auranız ile stiliniz örtüşünce ortaya inanılmaz bir sonuç çıkacak. A’dan Z’ye en ince ayrıntıya kadar ince eleyip sık dokumalısınız. Dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise mezuniyet balosunun nerede yapılacağı. Saray gibi özel mekanlarda yapılacak ise isteğe göre birazcık kabarık giyebilirsiniz. Kumaş seçiminizi daha tok olanlardan yana kullanabilir, ayakkabınızı platform veya stiletto olarak belirleyebilirsiniz. Bu tarz mekanlarda parıltılı takılar kullanmak, ışığın da etkisiyle sizi prenses gibi gösterecektir. Bu tarz mekanlarda olan balolar için dramatik makyajları tercih etmelisiniz.

Tesettür Mezuniyet Elbise Modelleri 2016

Fakat kır balosu olacaksa kabarıklığa asla yer yok. Kır balosunda uçuşan formdaki elbiselerden faydalanabilirsiniz. Ayakkabınız ise babet veya da dolgu topuk olmalı. Zeminin çim, kum veya minik taşlık olduğu alanlarda platform yada ince topuklu ayakkabı giyilmez. Bu oldukça komik bir durumdur. Zaten bu tip ayakkabılarla bu tarz zeminlerde hareket edilmez. Sahilde, minik bir ağaçlık alanda balonuz olacaksa aksesuarlarınız ortama uyumlu olabilir. Çiçeklerden hazırlanmış bir taç ya da deniz kabuklarından oluşan bileklikler ile oldukça fresh ve büyüleyici bir hava yakalayabilirsiniz.

Yazı: Munise Boz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir