LinkedIn Kullanarak İş Hayatındaki Başarınızı Artırın

LinkedIn Kullanarak İş Hayatındaki Başarınızı Artırın

LinkedIn Nasıl Kullanılır

İş dünyasının sosyal ağı LinkedIn, profesyonelleri buluşturan bir platform olarak her an kullanıcı sayısını artırıyor. İş hayatınızdaki yükselişinize ve sektördeki bağlantılarınıza önem veriyorsanız mutlaka iyi bir LinkedIn kullanıcısı olmalısınız.

LinkedIn kullanarak; özgeçmişinizi sektörünüzdeki işverenlerle paylaşabilir, iş dünyası ile ilgili güncel haberleri takip edebilir, gruplardaki tartışmalara katılabilir ve projelerinizi gerçekleştirmenize destek olacak isimlerle bağlantılar kurabilirsiniz. LinkedIn profilinizde, tıpkı Facebook ve Twitter‘da olduğu gibi içerikler paylaşabilirsiniz.

Bu içeriklerin iş hayatı ile ilgili olması yayınlarınızın daha çok kişi tarafından beğenilmesini ve bağlantı sayınızı artırmanızı sağlayacaktır.

LinkedIn Nasıl Kullanılır

LinkedIn profilinizi güncelleyin…

Bugüne kadar hazırladığınız bütün CV’leri bir kenara bırakın. İş verenlerin ve sektörünüzdeki profesyonellerin sizi fark etmesini sağlayacak en etkili Cv’yi hazırlayacaksınız. LinkedIn, özgeçmişinizdeki önemli adımları detaylı olarak anlatmanıza yardımcı olacak bölümler tasarlamış. Bu bölümlerde, kariyer basamaklarınızı titizlikle açıklayabilir ve yeteneklerinizi listeleyebilirsiniz.

Profilinize göz atanların kafasını karıştırmamak için düzgün cümlelerle kısa ve net anlatımlar yapın. Kariyer hedeflerinize uzaktan yakından ilgisi olmayan önemsiz ayrıntılarla, özgeçmişinizi sıkıcı ve karışık hale getirmeyin. Titizlikle hazırlanmış açık ve sade bir CV daha olumlu bir etki bırakacaktır.

Profilinizi eksiksiz doldurana kadar LinkedIn size uyarı vermeye devam edecektir. İş deneyimlerinizi, aldığınız eğitimleri, kursları, sertifikaları, yeteneklerinizi, projelerinizi, ödüllerinizi ve başarılarınızı özenle profilinize yerleştirin.

LinkedIn Nasıl Kullanılır

LinkedIn’de zaman geçirin…

LinkedIn’deki bilinirliğinizi artırmak için ilk iş olarak LinkedIn uygulamasını telefonunuza indirin.

İş molalarında LinkedIn’de gezinerek sektörünüzle ilgili gelişmeleri takip edin, gruplardaki etkinliklerinizi artırın, diğer kullanıcıların ilgisini çekecek yeni konular açın, fikirlerinizi ve bilgilerinizi paylaşın.

LinkedIn profilinizde, işinizle ilgili gelişmeleri ve yürütmekte olduğunuz projelerle ilgili güncellemeleri paylaşın. LinkedIn’de aktif olmak, işinizde farklılaşmak için size ilham verecektir.

LinkedIn Nasıl Kullanılır

Bağlantılarınızın gelişmelerini takip edin…

Profilinizin ne kadar kusursuz olsa da, bağlantılarınızla etkileşim içinde olmazsanız LinkedIn’i doğru kullanıyor sayılmazsanız. Arkadaşlarınızın paylaştıkları gönderilere karşı ilgili olun.

Bağlantılarının yeni iş tecrübelerini ve terfilerini tebrik edin, projeleri ile ilgili sorular sorun, yeni bağlantılar ekleyin ve önerin. LinkedIn’deki bağlantılarınızla ilşkilerinizi güçlendirmek için LinkedIn Premium‘un ayrıcalıklarını inceleyin. İkna olursanız yatırım yapmaktan geri durmayın.

İş hayatında attığınız her olumlu adım ve yatırım, kariyerinizin herhangi bir döneminde fazlasıyla geri dönecektir.

Yazı: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir