Kutlu Doğum Haftasına Özel “1 Hadis 1 Film” Yarışması

Kutlu Doğum Haftasına Özel “1 Hadis 1 Film” Yarışması

Kutlu Doğum Haftasına Özel 1 Hadis 1 Film Yarışması

Nisan ayında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası için Konya Selçuklu Belediyesi panel, konferans, yarışma, konser ve asr-ı saadet dönemini yansıtan görsel programlar düzenliyor. Bu etkinliklerden “1 Hadis 1 Film Yarışması” ise en ilgi çekici olanı.

1 Hadis 1 Film Kısa Film Yarışması” ile Peygamber Efendimiz (sav)’in hadislerini ve hayatını farklı pencerelerden yorumlamak, anlamak ve anlatabilmek amacıyla düzenlenen yarışma için Selçuklu Belediyesine başvurular başladı.

Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından kısa filmle ilgilenen tüm amatör ve profesyonel yarışmacılar katılabiliyor. Jüri Başkanlığını ünlü yapımcı, yönetmen ve senarist Osman Sınav’ın olacağı yarışmaya katılacakların, çektikleri filmlerini 10 Nisan 2015 tarihine kadar teslim etmeleri gerekiyor.

Ön seçiciler kurulu ve seçiciler kurulunun değerlendirmelerinin ardından, 22 Nisan 2015 tarihinde düzenlenecek törende başarılı olan eserlerin sahipleri ödüllerini alacak.

1 Hadis 1 Film Yarışma Ödülleri

  • 1. kısa film: Canon EOS 5D Mark III ve Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM Lens
  • 2. kısa film: Apple Macbook Pro 15 inç İ7 2,5 GHz
  • 3. kısa film: Phantom 2 Vision Plus Multikopter Seti

1 Hadis 1 Film yarışması için daha fazla bilgi almak isteyen katılımcılar www.1hadis1film.com adresini ziyaret edebilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir