Kusursuz Bir Görüntü İçin 3 İpucu

Kusursuz Bir Görüntü İçin 3 İpucu

Kusursuz Görünmek İçin İpuçları

Tempolu bir iş hayatınızın var olduğunu düşünürsek kusursuz görünmenin de çok zor olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle rahatına düşkün kadınların gün içerisinde ilk aklına gelen, denim veya kumaş bir pantolon ve üzerine giyinilen kurtarıcı şık bir tunik oluyor. Kimisine göre kolayına kaçmak gibi görünse de aslında yoğun iş hayatınız için en kullanışlı kombinlerden biridir.

Üzerinize giyindiğiniz ve taktığınız her şeyin konuştuğunu ve hakkınızda bir şeyler fısıldadığını daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. Bundan yola çıkarak, kıyafet, toplum içindeki saygınlığınızın sembolüdür desek yalan olmaz. Kıyafetler sözsüz ama görsel iletişim kaynaklarımızdır. Ama ben bu hafta size diğer tamamlayıcı unsurlardan bahsedeceğim. Kusursuz gözükmek için güzel, uyumlu ve temiz giyinmenin yanı sıra sizlere üç kolay ipucu vereceğim. Kusursuz gözükmenin sadece giyinmek ile ilgili olmadığını, kişinin hal ve tavırlarıyla doğru orantıda olduğunu her şeyden önce söylemek isterim.

Kusursuz Bir Görünüm Nasıl olur

1- Kendinden emin bir duruş

İlk olarak kendinize güvenmeyi öğrenin. Başınız daima dik olmalı. Bir kıyafeti doğru taşımak ve içinde güzel görünmek istiyorsak kambur durmaktan kaçınmalıyız. Omuzlarımız dimdik olmalı yani göğsümüze doğru kendimizi salmamalıyız. Yüzümüzdeki gülümser ifadeyi de unutmayalım. İnsanlar hakkımızda ne kadar pozitif, enerjik ve güçlü olduğumuzu düşünmeli. İletişimin %70 i sözsüzdür. Siz hiç konuşmasanız bile suskunluğunuz, hal ve hareketleriniz ve duruşunuzla aslında çok şey anlatırsınız. İyi giyinmenin ya da pahalı ürünler tercih etmenin yeterli olmadığının bilincinde olalım ve ilk önce duruşumuzu düzenleyip, belirleyelim.

Kusursuz Bir Görüntü İçin İpuçları

2- Kişisel bakım

Güzel görünmenin temelinde kişisel bakımın olduğunu söylemeliyim. Etrafımızda bulunan eş dost bir yana, birlikte iş yaptığımız insanlar ile olan ilişkilerimizde kişisel bakım çok büyük bir rol oynar. Dişlerimize vereceğimiz önem bunun ilk başında gelir. Sağlıklı ve temiz dişlere sahip olmak için düzenli olarak dişlerimizi fırçalamayı atlamamalıyız. Gün içerisinde birden çok kişiyle iletişim halinde olduğumuzu unutmamalıyız. Bir kadının en güzel silahı gülümsemesidir. Bunu da ancak temiz dişlerle güçlendirebiliriz. Giyimde olduğu gibi yüzümüzde de sadelik ve doğallıktan yana olmalıyız. Taze ve parlak görünümlü bir cilt sizi her zaman daha genç ve sağlıklı gösterir. Kimyasal içerikli temizlik malzemelerindense doğal içerikli ürünleri tercih etmelisiniz. Ellere gelince, bir kadın kesinlikle uzun tırnaklı olmamalı. Hijyenik bakımdan hiç doğru bulmuyorum. Üstelik zarif bir bayana da hiç yakışmıyor. Bakımlı eller için çantanızdan el kreminizi eksik etmeyin.

Kusursuz Bir Görüntü İçin İpuçları

3- Temiz ve duru bir lisan

Görüntümüz sözsüz iletişim kaynağımızdır demiştik. Bir topluma girdiğiniz anda insanlar sizin için ilk önce görüntünüz üzerinden fikir sahibi olmaya çalışır. Sonra konuşursunuz bu da kendinizi daha doğru ifade edebilmenizin en önemli yoludur. Hayatta başarı ve saygınlık kazanmak genellikle konuşma üslubunuza bağlıdır. Yerel ağızla konuşmak, ses tonunu iyi ayarlayamamak, kelimeleri iyi telaffuz edememek, konuşmayı uzatmak gibi hatalardan uzak durmamız gerekir.

Kusursuz Bir Görüntü İçin İpuçları

Bir kadın kusursuz görünmek istiyorsa:

 • 1- Konuştuğu dili iyi kullanmalı
 • 2- Kişisel bakımına önem vermeli
 • 3- Çok okumalı ve yeniliklere açık olmalı
 • 4- İyi beslenmeli
 • 5- Vücudunu tanımalı ve ona göre giyinmeli
 • 6- Marka takıntısı olmamalı
 • 7- Güzelliğin sadece doğallıktan geldiğini bilmeli ve aşırı makyajdan sakınmalı
 • 8- Aksesuar kullanımını abartmamalı
 • 9- Başı her zaman dik durmalı ve her şeye rağmen mutlu olmasını bilmeli
 • 10- Kusursuz görünmenin mükemmel bir şekilde giyinmekten ibaret olmadığını bilmeli

Sonuç olarak bu maddeler daha da çoğaltılabilir. Benim sizden istediğim hayatınızda ki önceliklerinizi belirlemeniz ve kusursuz bir görünüm için ilk önce kendinizi tanımanız ve bunun sadece iyi giyinmekle alakalı olmadığını bilmenizdir. Bugünden itibaren kendi maddelerinizi oluşturmaya başlayın. Kusursuz bir kul yoktur, kusurunun farkında olmayan bilinçsiz kul vardır.

Yorumlar

“Kusursuz Bir Görüntü İçin 3 İpucu” için bir cevap

 1. ezgi dedi ki:

  çok güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık bütün yazılarınızı zevkle takip ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir