Kuru İncirin Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

Kuru İncirin Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

Kuru İncirin Faydaları Nelerdir

Kış aylarının koruyucu besinlerinden biri olan kuru incirin faydaları saymakla bitmez. Kuru incir içerdiği yüksek orandaki protein, vitamin ve minerallerle hücrelerin yenilenmesine imkan veriyor.

Bu kış bir salgın haline gelen gribal enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olan kuru incir ayrıca hazımsızlık problemi yaşayanlar için sindirimi kolaylaştırıyor. Kuru incir ayrıca kanser hastaları içinde bir şifa kaynağı, içerdiği benzaldehit maddesiyle kanserli hücrelerin çoğalmasını engelliyor. Tüm bunların yanında bağırsaklarında düzenli çalışmasını sağlıyor.

Uzmanlar kuru incirin çok faydalı bir kış meyvesi olduğunu belirtiyor. Tazesinin çok kısa ömrü olması sebebiyle özellikle kurutularak tüketilen kuru incir bağırsakların düzenli çalışması için mükemmel bir antioksidandır.

Aynı zamanda özellikle cilt bakımına özel gösteren hanımlar içinde büyük öneme sahip kuru incir cilt sağlığına ve sinir sistemine de iyi geliyor. Fakat güzelleşme gayretiyle sık sık kuru incir tüketmekte doğru değil, çünkü fazla tüketilmesi halinde kilo yapabiliyor. Uzmanlar ideal tüketim oranının günde 1-2 adet olduğunun altını çiziyor. Bademle birlikte tüketildiğinde ise insanı yatıştıran bir etkisi bulunuyor.

Kışın grip salgınından korunmak için neler yapılması gerektiğini anlatan diğer konularımıza göz atabilirsiniz.

Bağışıklık sisteminizi nasıl güçlendirmeniz gerektiğini uzmanından öğrenmek için tıklayın!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir