Elçi Turizm’den “Kudüs’e Gidiyoruz” Kampanyası

Elçi Turizm’den “Kudüs’e Gidiyoruz” Kampanyası

Kudüs ve Mescid-i Aksa Turu Elçi Tur

Kudüs ve Mescid-i Aksa’da geçtiğimiz hafta yaşanan ve gittikçe artan İsrail zulmüne karşı tepkiler çığ gibi büyürken, Türkiye’nin en köklü turizm şirketlerinden biri olan Elçi Tur’da “Kudüs’e Gidiyoruz” kampanyası başlatarak bu dönemde Mescidi Aksa’ya gitmek isteyen herkesi Kudüs’e götürüyor.

Peki Kudüs biz müslümanlar için neden önemli?

Dünya’nın en eski şehirlerinden biri; Kudüs… Peki Kudüs’e bizi çeken şey sadece dünyanın en eski, tarihi şehri olması mı? Elbette hayır!

Üç semavi din olan Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam için kutsal mabet olan Kudüs, İslamiyette milattan sonra 610 yılında “ilk Kıble” olmuştur ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav), 10 yıl sonra Miraç‘a bu şehirden çıkmıştır.

Kudüs ve Mescid-i Aksa Turu Elçi Tur

1917’de Osmanlının bölgeden çekilmesiyle Kudüs önce İngilizlerce ve daha sonra da bölgeye dışarıdan getirilip yerleştirilen Yahudilerce işgal edildi. Kudüs işgali 2017’de 100. yılını dolduruyor. İşte bu yüzden 2017 “Kudüs Yılı” ve Kudüs, işgalin 100. yılında tüm güzel dualarla özgürlüğüne kavuşacağına inancımız tam.

Kudüs ve Mescid-i Aksa Turu Elçi Tur

Gidenlerin tekrar tekrar gidip görmek istediği şehrin en etkileyici bölgesi hiç şüphesiz  İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbet-üs-Sahra ve Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi.

Eğer sizde Elçi Tur’un bu hareketine katılmak ve işgale karşı tepkinizi Kudüs’de göstermek istiyorsanız Kudusmescidiaksaturu.com adresinden başvurunuzu yapın!

Kudüs ve Mescid-i Aksa Turu Elçi Tur

Yorumlar

“Elçi Turizm’den “Kudüs’e Gidiyoruz” Kampanyası” için bir cevap

  1. arzu dedi ki:

    kudüs turu hakkında bilgi alnak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir