Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Kudüs Bağlantılı Umre Kayıtları Başladı

Kudüs Bağlantılı Umre Kayıtları Başladı

Kudüs Bağlantılı Umre Turları

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilk kez düzenlenen 2015 yılı umre organizasyonları kapsamında, 3 gün ya da gece Kudüs – 4 gün ya da gece Medine – 7 gün ya da gece Mekke olmak üzere Kudüs bağlantılı toplam 14 günlük umre programına kayıtlar başladı.

Kudüs bağlantılı umre seyahatinin 1.tur kayıtlarının 16 Mart günü 160 kişilik kontenjanla son bulacağı bu tür seyahat için 6 tur planlandığı müftülük yetkililerince belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca umre ibadetine Kudüs’ün de eklendiği konaklama türlerine katılmak isteyenler, ekte gönderilen program dahilinde ilgili bankalara süresi içerisinde ücretlerini yatırarak il ve ilçe müftülüklerine kayıtlarını yaptırabilecekler.

Kudüs Bağlantılı Umre Turları

Umre Mescid-i Aksa’dan Başlayacak

Diyanet İşleri Başkanlığının umre hizmetleri için aldığı karara göre, kutsal topraklara yapılacak ziyaretler, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’dan başlayacak.

Mescid-i Aksa’dan başlayan umre turlarında ilk kafile 15 Nisan 2015’de İstanbul’dan hareket edecek. 3 gün Kudüs, 4 gün Medine ve 7 gün Mekke olmak üzere toplam 14 gün boyunca kutsal iklimin havasını soluyacaklar.

Kudüs programında Mescid-i Aksa başta olmak üzere Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup’un kabirlerinin bulunduğu külliye, Hz. Davut’un kabri ile Selman-ı Farisi ve Rabiat’ül Adeviyye’nin kabirleri ziyaret edilecek. Kudüs’e yapılacak ziyaretlerde ayrıca Mahmudiye Camii, Hz. Ömer Mescidi gibi önemli kutsal mekanlar da ziyaret programına eklendi.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *