Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Küçük Prens Sergisi 20 Ekime Kadar Sizi Bekliyor

Küçük Prens Sergisi 20 Ekime Kadar Sizi Bekliyor

Küçük Prens Sergisi ve Sinema Filmi

İşte sırrım, çok basit. En iyi yüreğiyle görebilir insan. Gözler asıl görülmesi gerekeni görmez.” der Sevgili Küçük Prens.

Bilenler bilir, bu gezegenden bir değil birçok Küçük Prens geçmiştir. Hepsi insanların hayatına dokunup, dünyayı daha güzel bir yer yapmak için sorular sormuştur.

Hem küçüklerin hem de yetişkinkilerin kitabı olan Küçük Prens, bu serin sonbahar günlerinde İstanbul’a konuk oldu. İster kendinizi ister çocuğunuzu alıp bu muhteşem sergiyi gezmeye gidin.

Yüreğinizin gözlerini kocaman açın ve Küçük Prens’in size ilham vermesine izin verin.

Kelebeklerle tanışmak istiyorsam, bir iki tırtıla katlanmayı öğrenmek zorundayım.

Küçük Prens Sergisi ve Sinema Filmi

Henüz tanışmayanlar için Küçük Prens

Küçük Prens; kendini ıssız bir çölün ortasında bulan bir pilotun, çok uzak bir gezegenden gelen bir çocukla karşılaşması ile başlıyor.

Kitaptaki fil yutan boğa yılanı, Baobab ağaçları, tilki, gül gibi karakterler yetişkin dünyasında birer imgeye dönüşüp oldukça güçlü mesajlar veriyor.

İnsanların artık hiçbir şeyi anlamaya vakitleri yok. Onlar her şeyi tüccarlardan satın alıyor. Ama dost satan tüccar olmadığı için artık insanların dostları yok.

Küçük Prens Sergisi ve Sinema Filmi

Küçük Prens Sergisi İstanbul’da…

Dünyadaki en büyük Küçük Prens Sergisi 20 Ekime kadar İstanbul Capitol Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek. Dünyada en fazla dile çevrilmiş eserlerden biri olan Küçük Prens’in tam tamına 276 farklı lehçedeki çevirisini bu sergide görebilirsiniz.

Daha önce Küçük Prens’in yazarı Antoine de Saint-Exupéry’inin kitabın içindeki müthiş çizimlerinden tanıdığımız karakterlerin tümü Capitol Avm’de üç boyutlu maketlere dönüşmüş. Bol bol fotoğraf çektirmek ve kendinizi Küçük Prens’in büyülü dünyasına bırakmak için kaçınılmaz bir fırsat!

Kendini beğenmişler övgülerden başka hiçbir şey duymazlar.

Küçük Prens Sergisi ve Sinema Filmi

Küçük Prens filmini izlememek olmaz…

Küçük Prens hayranları için ikinci büyük sürpriz de, serginin İstanbul’a geldiği şu günlerde Küçük Prens filminin de vizyona girmiş olması.

2015 Fransa yapımı Küçük Prens filmi; hayatının her ayrıntısı annesi tarafından planlanan küçük bir kız çocuğunun, iyi kalpli komşusu ile tanışmalarını ve maceralarını anlatıyor.

Komşu yaşlı pilot, küçük kıza bir zamanlar ıssız bir çölde tanıştığı Küçük Prens’in büyülü dünyası ile tanıştırıyor.

Capitol AVM’yi ziyaret edip önce Küçük Prens filmini izleyebilir, ardından da Küçük Prens sergisini gezebilirsiniz.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *