Krem Peynirden Kardan Adam Yapalım!

Krem Peynirden Kardan Adam Yapalım!

Krem Peynirden Kardan Adam

Kardan Adam Yaptık Burnuna Şekerleme Taktık…

Aralık ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde, yurt genelinde kış mevsimi kar yağışı ile kendini göstermekte. Zaten kış demek kar demek; kar demek de kardan adam demek, kızak demek, eğlence demek ama en önemlisi de mikropların kırılıp hastalıkların bir nebze de olsa en aza inmesi demek. Ama bugün bizim için en önemlisi kardan adam. Neden mi?
Çünkü krem peynirden kardan adam tarifi YeşilTopuklar.com’da…

İster kahvaltıya ister atıştırmalık olarak hazırlayabileceğiniz bu lezzet peynir yemeyi sevmeyenlere güzel bir alternatif de olabilir. Dışarı da lapa lapa yağan karla, kardan adam yapan çocuklarınıza evde krem peynirden kardan adam yapıp, onları şaşırtmaya ne dersiniz?

Kardan adam malzemeleri: 1 paket krem ya da labne peynir, 3 su bardağı robotta ezilmiş bisküvi, 1 paket beyaz çikolata
Süslemek için: Şeker hamuru, çubuk kraker, renkli şekerlemeler

Krem Peynirden Kardan Adam

Kardan adam hazırlanışı: Karıştırma kabında krem ya da labne peynir ve ezilmiş bisküvileri alıp, karıştırın. Üç farklı boyutta yuvarlaklar hazırlayın. Benmari usulü eritilmiş beyaz çikolataya bulayıp en büyükten en küçüğe doğru üst üste dizin. Şeker hamuru ile şapkasını yapın. Gözleri ve burnunu renkli şekerlemelerle, çubuk krakerle de kollarını yaparak servis tabağına alın. Kardan adam artık hazır, afiyet olsun.

Not: Kardan adamın şapkasını benmari usulü eritilmiş bitter çikolataya batırılan krem peynir karışımından da yapabilirsiniz.

Kardan Adam Fotoğraf: Justputzing
Fotoğraflar: Pinterest

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir