Kombinlerinizi Ucuz Gösteren Bu Parçalardan Uzak Durun

Kombinlerinizi Ucuz Gösteren Bu Parçalardan Uzak Durun

Kıyafetleri Ucuz Gösteren Giyim Hataları

Yüksek modanın yeni trendlerini keşfedip ikonik kombinler yaparken tek bir hata tüm kombini mahvedebiliyor. Özenle giyinip süslenmekle geçen onca saat, ‘ucuz’ parçalarla heba olup gidiyor. Peki, ucuz kelimesinden kastımız nedir, kombinleri ucuz gösteren parçalar nelerdir, işte gardıroplara asla sokmamanız, kombinlerde asla kullanmamanız gerekenler…

Dünya markalarının en pahalı tasarımlarıyla bile şık görünmeyi başaramayan onca isim var. Bu da gösteriyor ki şık olmak illa ki iyi bir bütçeye sahip olmak demek değil. Bununla beraber ‘ucuz’dan kastettiğimiz de aslında bu. Kalitesiz şallar, marka taklidi çantalar, abartılı aksesuarlar, kötü dikişler, detaylara boğulan tasarımlar uzak durmanız gerekenler listesinin başında!

Kıyafetleri Ucuz Gösteren Giyim Hataları

Kalitesiz Şallar

Tesettürlü kadının en özeli hiç şüphesiz eşarp ve şallar. Günlük hayatımızın her anında baş üstünde olan tasarımlar, haliyle biraz daha özen istiyor. Her kadının kullanmaktan bıkmadığı, her kombinde elinin gittiği renkte şal ve eşarbı vardır. Özellikle bu parçalarda kaliteli kumaşları seçmek gerekiyor. Yüzünüze, boynunuza değmesiyle de sağlık açısından önem kazanan şal ve eşarpların, kalitesizi kendini belli hemen ediyor.

Kıyafetleri Ucuz Gösteren Giyim Hataları

Taklit Çantalar

Dünya markalarının çantalarının taklitleri bile esasında fiyat olarak pahalı oluyor. Satılması yasak olan bu tasarımları yol üstünde yere serili bile bulmak mümkün. Aynısının tıpkısı sloganlarıyla satılıyor olsa taklit çanta kendini hemen ele veriyor. Kombinleri ucuz gösteren taklit çantalara para vermek yerine, AVM mağazalarından aynı fiyata şık ve kaliteli çantalar bulmak mümkün.

Kıyafetleri Ucuz Gösteren Giyim Hataları

Abartılı Aksesuarlar

Birçok kadın, kombinlerini tamamladığı halde ayna karşısında aksesuar ekleme eğilimine gider. Önce bir kolye, sonra bir bileklik ardından bir yüzük… Bu böyle gider durur. ‘Sade olamama hastalığı’ diye bir hastalık belki de vardır. İşte tam da bu noktada, aksesuar bağımlığınızdan kurtulmanız gerekiyor. Çünkü fazla aksesuar kombini ucuz göstermeye birebir. Özellikle kocaman sahte taşlı iri kolyeler, ucuz bileklikler emin olun hiç olmasa daha iyi.

Kıyafetleri Ucuz Gösteren Giyim Hataları

Kötü Terzi Dikişleri

Kıyafetlerde ‘kalite’yi en iyi yansıtan tasarımlar değil dikişlerdir. Kötü terzi dikişleri kendini anında belli eder. Bu yüzden alışverişlerinizde en dikkat etmeniz gereken nokta bu. Ucuz mağazalardan alıp bir sezon giymek yerine, markaların indirimlerinden kaliteli parçaları yakalayıp birkaç sezon giymeniz en akıllıca yatırım olacaktır.

Kıyafetleri Ucuz Gösteren Giyim Hataları

Fazla Detay

Abartılı aksesuar gibi fazla detay hastalığı hem alıcılarda hem de tasarımcılarda olabiliyor. Tasarımcıların tek bir parçanın üzerine eklediği hem fırfır hem de çizgi hatta bir çiçek deseni olabiliyor. Böyle olmasa bile kombinlerde ayrı ayrı detaylara sahip parçaları birlikte kombinleyenler olabiliyor. İki türlü de oldukça ucuz bir görünüm ortaya çıkıyor. Modaya uyayım derken hem çizgi deseni, hem floral deseni, hem fırfırı, hem nakışı bir arada kullanmak zorunda değilsiniz. Unutmamak gerekiyor ki, sadelik her zaman şıklığın ilk şartıdır.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *