Kombinlerde Şık ve Rahat Arasındaki Dengeyi Kurmanın 4 Kestirme Yolu

Kombinlerde Şık ve Rahat Arasındaki Dengeyi Kurmanın 4 Kestirme Yolu

Aida Üstün Kapüşonlu Takım - Hülya İnce Ceketli Takım (Şeyda Ateştepe)

Ya çok şık ya fazlasıyla spor bir görünüm. Ya spora gidiyor gibi ya düğüne… İki çizgi arasında bir türlü orta yolu bulamıyorsan şimdi ayrıntılarıyla yazacağımız 4 kestirme yolu takip et!

Zıt Parçaları Bir Arada Kullan: Blazer Ceket & Postal/Sneakers

Şık ve spor parçaları bir arada kullanmanın popülerliğini eminiz ki duymuş, görmüş belki de denemişsinizdir. Dünya modasının ünlü isimlerinde eşofman takımını stiletto ile formal takımları da postal ya da sneaker ile kombinlemek gibi.

Trendyolmilla Blazer Ceket (Hülya Aslan)

Trendyolmilla Blazer Ceket

Bu tarzı tesettür giyime de yansıtmak oldukça kolay. Mesela, dolapların sarsılmaz ikilisi blazer ceketli takımları, sweatshirt, bol jean, postal ya da spor ayakkabı ile kombinleyin. Kampüste, günlük hayatta, alışverişte hatta ofis stilinde bile bu görünümün stil dozu oldukça yüksek.

İnşirah Kapüşünlü Etekli Takım (Şeyda Ateştepe) - Pueril Store Takım (Betül Gedik)

İnşirah Etekli Takım

Sportif Parçaları Takımla, Tek Renk Giyin Şıklaştır

Giderek sportifleşen moda akımları, salgın başından beri iyice rotasını bu yöne çevirdi. Hal böyle olunca eşofmanlar, sweatshirt’ler iyiden iyiye gündeme yerleşti. Ancak bu parçaları sokak stilinde kullanırken biraz özenli olmakta fayda var. Dengeyi kurmak için öncelikle ‘takım’la. Scuba kumaşlı etek – sweat ya da pantolon – tunikleri aynı renk kullan. Yanına seçeceğin parçaları ise kontrastla. Mesela yeşil bir eşofman takımı bej rengi şalla, beyaz sneaker ile eşleştir ancak çantanı koyu mavi kullan. Koyu mavi bir etekli takımı yine krem gibi nötr tonlu şalla giy ama çanta, atkı gibi bir aksesuarı sarı dene.

Touche Official Triko Elbise&Şal - Kadriye Baştürk Triko (Betül Gedik)

Basic Parçaları Aksesuarlarla Zenginleştir

Günlük hayatta şık olmanın en basit yolu, basic parçaları aksesuarlarla zenginleştirmekten geçiyor. Mesela, tesettürlü kadının anahtar parçası bej rengi triko bir elbiseyi, gold ışıltılı zincir saplı bir çantayla kombinle. Hafif topuklu koyu kahve süet çizmelerle şıklığını bir doz yükselt. Boynuna atacağın renkli (kırmızı, mavi, sarı gibi) ve desenli yün dokulu atkı/şal da dikkatleri üzerine çekecek. Güneşli bir kış günüyse ikonik gözlükler de bu basic parçayı şıklığa çalacak. Spor havayı şık aksesuarla birleştirdiğin için birbirine yakın renklerle bu dengeyi sağladığını da unutma.

H&M Desenli Elbise ve Zara Deri Ceket - H&M Desenli Elbise ve Hırka (Elif Doğan)

Dokuları Karıştır: Şifon Elbise – Süet Çizme Gibi

Tesettür kombinlerde şık ve rahat dengesini kurmanın bir diğer yolu da dokulardan geçiyor. Bunun için baştan aşağı aynı dokuları tek kombinde toplamak seni taraf seçmeye zorlayacak. Mesela, krep bir elbiseyi ipek şalla kombinlemek, şifon elbiseyi deri bir çizmeyle giymek şıklık getirir. Ancak, krep elbiseyi deri postalla eşleştirmek, şifon elbiseyi süet çizmeyle kullanmak dengeyi kurar. Hatta üçüncü bir doku çok daha işinize yarayacaktır. Şifon elbise üzerine triko hırka, viskon şal ile eşleştirip deri çanta ve süet çizmeyle kombinlemek. İşte beş farklı dokunun bir aradaki dengesi. Ne şık ne spor, fazlasıyla havalı bir stil.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir