Kombin Yaparken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Kombin Yaparken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Tesettür Giyim Kombinleri 2014

Biz hanımlar için baştan ayağa kombin yapmak özen gerektirmektedir…

Kıyafetin seçimi, dış giyimin kıyafetle uyumu, ayakkabı ve eşarbın doğru seçimi, aksesuarlar çanta derken kafamız karman çorman olabilir. Bazen en doğru parçaları bir araya getirdik derken, farkında olmadan rükuş bir görüntü de verebiliriz. Bu yüzden kombin yaparken çok dikkatli olmalıyız. Bu yazımızda en çok yapılan kombin hatalarını sizlerle paylaşacağız.

Tesettür Giyim Kombinleri 2014

Kombinlerinizde renk uyumuna dikkat edin

En doğru kombin, en doğru renkleri bir araya getirmekle oluşturulacaktır. Birbiri ile en çok yakışan renkler olduğu gibi, yan yana geldiğinde birbiriyle uyumsuz olabilecek renkler de mevcuttur. Bu sebeple kombinlerinizde renklerin birbiri ile uyumuna çok dikkat etmelisiniz.

Tesettür Giyim Kombinleri 2014

Ağırlıkta tek rengin birbiri ile türevlerini seçmeyi deneyebilir, eşarbınızda ya da çantınızda farklı bir renk tonunu tercih edebileceğiniz gibi, birbirine en çok yakışan renkleri de bir arada kullanabilirsiniz.

Tesettür Giyim Kombinleri 2014

Bedeninizle en uyumlu kıyafetleri tercih etmeye özen gösterin

Bir kadının bedenini tanıması çok önemlidir. Beden hatlarındaki orantı ya da fazlalık, kıyafet seçimlerinizi de etkiler. Buna da azami titizliği göstermelisiniz.. Kilolarından hoşnut olmayan hanımların, çok dar giyerek tüm kilolarını ortaya çıkartması yapılan en büyük hatalardan birisidir. Bununla birlikte bedenimizde orantısız bir ölçüyü, dikkate almayarak giyinmek de yapılmaması gerekenler arasında gelmektedir.

Siz siz olun kendinizi ve bedeninizi iyi tanıyarak, doğru kıyafetleri tercih etmeye özen gösterin.

Tesettür Giyim Kombinleri 2014

Kombin1: Kazak: L’agence, Etek: Tibi Martin, Çizme: De1a

Desenli, renkli, çizgili modellerin kullanımına dikkat edilmeli

Kombinlerimizde renk seçimi ne kadar çok önemliyse, desenlerin birbiri ile kullanımı da çok önemlidir. Çiçekli, çizgili, asimetrik desenlerin hepsinin bir arada kullanılması çok yanlıştır. Ceketimizde desenli bir kumaş seçimi yaparken, etek ve eşarbımızda muhakkak düz renklere yer vermeliyiz. Ceket ve eşarbınızı farklı desen ve renklerden asla seçmemelisiniz.

Kıyafetlerimizde birbiri ile en yakın görüntüyü verecek olan üst giyim ve eşarp uyumumuz dikkat edilmesi gereken önemli konuların başında gelmektedir. Eşarplarınızda bone seçimi de çok önemlidir. Artık bone tercihinizde beyaz ve saten kullanmaktan vazgeçerek, eşarbınızla uyumu penye bir bone kullanmanızı ısrarla öneriyoruz.

Tesettür Giyim Kombinleri 2014

Kombin2: Elbise: Elie Saab, Ceket: Cavalli, Şal: Kayra, Çanta: Chanel, Ayakkabı: Saint Laurent

Kombinde yer alan takı ve aksesuarların kıyafetle uyumu

Kombin sadece tercih ettiğimiz elbise ve parçalardan ibaret değildir. Takılar ve aksesuarlar da kombinin bir bölümünü oluşturur. Tercih ettiğimiz kıyafetlerin rengine göre, takılarımızın da uyumunu sağlamalıyız. Tercih ettiğimiz kıyafete ve takılara göre aksesuarlarımızın uyumunu da gözetmeliyiz.

Kıyafet, günün anlamını taşırken aynı zamanda statümüzü de belirler. Bu açıdan aksesuarların zarifliği, kıyafetimizin ve takılarımızın şıklığıyla doğru orantı içinde olmalıdır.

Yorumlar

“Kombin Yaparken Yapılan Hatalar Nelerdir?” için bir cevap

  1. dannnnnn dedi ki:

    süperrrrrrrrrrrrrr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir