Kombin Yaparken, Renk Dengesi Nasıl Olmalıdır?

Kombin Yaparken, Renk Dengesi Nasıl Olmalıdır?

Kombinlerde Renk Dengesi Nasıl Sağlanır

Renkler ve zevkler tartışılmaz” diye bi söz vardır. Ama renklerin birbiriyle uyumu, ya da dengesi her zaman olmalıdır. Kombin yaparken iki ya da üç renk bir araya getirildiğinde, bu renklerin birbiriyle uyumuna dikkat edilmelidir. Kombinlerinizde kullandığınız elbise ve akseuarlarınızın renk uyumu çok önemlidir. Renklerin tek başına bir ifadesi olsa da, bir kaç rengin bir arada kullanılmasıyla renk değerleri birbirine karışır. Önemli olan kombin yaparken renk dengesini doğru sağlamaktır. Uyumlu ve uyumsuz renkleri bilerek ona göre kombin yapılmalıdır.

Kombinlerde Renk Dengesi Nasıl Sağlanır

Kombin2: Etek: Topshop, Hırka: LcW, Kaban: Özel Tasarım, Şal: Tuğba Venn, Çanta: Valentino

Kombinde renk dengesi önemlidir

Kıyafetlerimizi oluşturan bütün parçaların, kendine göre renkleri vardır. Her rengin kendisine göre de değeri vardır. Kimisi soğuk, kimisi sıcak, kimisi canlı ve enerjik kimisi de dingin ve natural renk tonlarıdır. Önemli olan kombin yaparken, bu renk dengesini doğru sağlamaktır. Renk dengesi kombinde sadece iki parçanın renk uyumuyla izah edilemez. Madem ki kombinde bir sürü parça var, bu parçaların oluşturacağı görünüm renk anlamında bütün bir uyumluluk oluşturmalıdır.

Kombinlerde Renk Dengesi Nasıl Sağlanır

Renk uyumunu yakalayarak, şıklık ve zerafetle buluşun

Mavinin beyazla buluşması denizin köpürmesi gibidir. Pembenin fuşya ile buluşması tan vaktinde güneşin doğuşu gibidir. Beyaz, gri, petrol mavisi bir serinliktir. Sıcak renkler, kırmızı, sarı, pembe, fuşya, gül kurusu masumiyet çizgisinde, gençlik duygularının bir ifadesidir. Yeşil ve mavi ciddi bir duruş, kararlılık, azim belki de aşırılıkları frenlemek demektir.

Kombinlerde Renk Dengesi Nasıl Sağlanır

Kombinlerde Renk Dengesi Nasıl Sağlanır

Kombin1: Etek: Barbara Casasola, Hırka: Defacto, Kaban: Goat, Eşarp: Dior, Ayakkabı: Valentino

Düz renklerin dışında karışık renkler kombinde kullanılırsa birbiriyle kontrast halinde olmalıdır. Karışık renkli bir gömlek üstüne, büyük metalik takılar ve kolyeler takılmamalıdır. Bir kombin boydan esas alınırsa, renkler bir yerde toplanmamalıdırr. Renkler farklı farklı tonlarda kombinde dağıtılmalıdır. Renk dengesi uyum demektir. Renklerde uyum bütün kombini dengeler ve o zaman tasarladığınız kombininiz sizi şıklık ve zerafetle buluşturur.

Kombinlerde Renk Dengesi Nasıl Sağlanır

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir