Köklerimizden İlhamla Daha İyi ve Güzel Bir Sinema!

Köklerimizden İlhamla Daha İyi ve Güzel Bir Sinema!

Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali

Bu yıl 24-30 Kasım tarihleri arasında 8’inci kez gerçekleşecek “Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali” birbirinden anlamlı film gösterimleri, söyleşiler, atölyeler, ustalık sınıfı ve bir panelden oluşacak etkinlik programında özel bir afiş ile sinemaseverlerin karşısında olacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Sinema Genel Müdürlüğü, Siyer Vakfı, TRT, THY, AA, Albayrak Medya, Vakıf Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ve Yunus Emre Enstitüsü’nün destekleriyle, Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Fidan Sanat Vakfı tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenecek “Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali”, 24-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da sinemaseverlerle buluşacak.

8. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali

Köklerimizden İlhamla Daha İyi ve Güzel Bir Sinema!

Son peygamber Hz. Muhammed’in adını sinemanın ve sanatın diliyle anlatmayı amaçlayan, Türkiye’de ve dünyada Hz. Muhammed’e ithafen düzenlenen ilk festival olan “Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali”, bu yıl festivalin temasıyla özdeşleşen yepyeni bir afiş tasarımı ile seyircilerle bir araya gelecek.

Özümüzü merkeze alan, toz topraktan, köklerimizdeki saf sarmaldan cevhere doğru bir çember ile daha iyi ve güzel bir sinemaya ulaşmak.” mottosuyla yola çıkan “8. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali”nin afişinde, bu anlayışa uygun olarak toprağın ve gökyüzünün renklerine yer veriliyor.

 Uluslararası Kısa Film Festivali

Sinemada Yeni Yapımlar Destekleniyor

Kısa film alanındaki yönetmen ve yapımcıları Türkiye ve dünya sinemasının endüstri profesyonelleri ile buluşturmayı amaçlayan festivalin “Kısa Film Yapım Desteği” kategorisinde, sinemacılara filmlerinin yapım sürecinde maddi ve manevi destek sağlamak hedefleniyor. Ayrıca festivalin 8’inci yılında da “Yarışma” ve endüstriyel bölümü “Son Taslak” ile sinema sektörüne verilen katkıya devam ediliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Oliver Laxe, Nacer Khemir, Shems Friedlander, Ahmed Mahfouz Nouh, Ovidio Abdullatif Salazar, Emad Burnat gibi sinemaya önemli katkılarda bulunmuş isimleri ağırlayan festival, bu yıl da 24-30 Kasım tarihleri arasında sürpriz konukları ve kısa film yapımcılarını seyircilerle buluşturacak.

“8. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali” ile ilgili detaylı bilgi için www.alemlererahmetfilm.com adresi ziyaret edilebilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir