Kız Kardeşinizle Yapmaktan Keyif Alacağınız Hobiler

Kız Kardeşinizle Yapmaktan Keyif Alacağınız Hobiler

Genç Kızlar İçin Hobi ve Etkinlikler

Kız kardeşler, hayattaki en yakın dostlardır. Her ne kadar bütün çocukluğunuz kıskançlıkla ve kavgayla geçmiş olsa da, ergenlik döneminde birbirinizin kıyafetlerini eskittiğiniz için kıyametler kopsada özellikle yirmili yaşlarda kıymeti anlaşılır. Geriye dönüp baktığınızda, en zor zamanlarda sizinle göz yaşı döken kişinin kız kardeşiniz olduğunu görebilirsiniz.

Ne de olsa yıllarca aynı odayı paylaşıp birbirinizin anılarına bekçilik etmişsinizdir.

Kız Kardeş Aktiviteleri

Karakterinize ve ilgi alanlarınıza uygun hobiler ve etkinliklerle, kız kardeşlerinizle geçirdiğiniz zamanın kalitesini artırabilirsiniz. Hatta ikiniz için özel bir hobi seçip, bu alanda kendinizi geliştirebilir, harika eserler hazırlayabilirsiniz. Birlikte yapılan hobilerin en güzel yanı kişilerin arasındaki olumlu duyguları pekiştirmesidir.

Annenizin dikiş makinesine el koyun

Annenizin, size çiçekli elbiseler diktiği o aile yadigarı dikiş makinesi var ya… İşte o makineye bir süreliğine el koyun. Kız kardeşinizle kumaş alışverişine çıkıp birbirinden güzel kumaşlar, malzemeler ve birkaç güncel dikiş dergisi alın. Bu dergilerin içinde hazır kalıplar bulabilirsiniz. Eğer ikinizin de dikiş bilgisi yoksa annenizden yardım isteyin. Kızlarının birbilikte birşeyler yapmak istediğini görmek anneniz için en büyük mutluluk olacaktır, seve seve size yardım edecektir. Dikiş dikmekten keyif alırsanız, yeni nesil bir dikiş makinesi alıp becelerinizi geliştirebilirsiniz.

Kardeşler Arası Bağı Güçlendirmek

Gezi sitesi açın

Siz bir an olsun yerinde durmayı sevmeyen, gezgin iki kardeşseniz vakit kaybetmeden kendi sitenizi açın. Biriniz gittiğiniz yerlerin fotoğraflarını çeksin. Öteki, gün boyunca notlar alıp, gün sonunda blog yazınızı yazsın. Bol bol videolar çekin, özgün galeriler hazırlayın. Hem içinizden geldiği gibi gezin hem de yıllar sonra bile gülümseyerek bakacağınız bir blog hazırlayın. Hem belki yeterince emek verirseniz, bu işten gelir bile elde etmeye başlayabilirsiniz.

Türk-İslam sanatları ile ilgilenin

İkiniz de sanatsal çalışmalara ilgi duyuyorsanız, Türk İslam sanatları kurslarına kayıt yaptırabilirsiniz. Biriniz hat kursuna giderken, diğeriniz tezhib kursuna gidebilir. Sene sonunda hazırladığınız çalışmaları, anlaşacağınız bir sanat galerisinde sergileyebilirsiniz. Kısa süreli bir sergi de olsa, sizi çok mutlu edeceğine ve kardeşlik bağlarınızı sağlamlaştıracağına emin olabilirsiniz.

Müzik kardeşliğin de gıdası

Küçükken tencereleri davul, kaşıkları düdük yaptığınız mini konserlerinizi hatırlıyor musunuz? Ne kadar eğlenceli ve özgünlerdi. Uzun yıllar müzik enstrümanlarına hiç dokunmamış olsanız bile, şimdi tam zamanı. Kız kardeşiniz bendir çalarken, sizin ney üflediğinizi düşünsenize. Hatta yazdığınız şiirleri besteleyip. kendi müzik eserlerinizi bile hazırlayabilirsiniz.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir