Kıyafet Tercihine Göre Sana Hangi Şal Bağlama Modelinin Yakışacağını Söylüyoruz!

Kıyafet Tercihine Göre Sana Hangi Şal Bağlama Modelinin Yakışacağını Söylüyoruz!

Tuva Desenli Şal (Merve Serap)

Şık, klasik, bohem, sportif ve cool cool… Seni yansıtan stil tam olarak hangisiye şal bağlama şeklini buna uyarlaman da şart. Kombinlerin genel havasını bozmadan iyi bir ‘look’ kazanmak için tercihlerin en ince detayına kadar doğru mesajı vermeli. Şimdi hemen kıyafet tercihine göre sana hangi şal bağlama modeli yakışır bakalım.

Qooq Store Etek Gömlek 8Hülya Aslan)

Parizyen Stiller Bana Göre Diyorsan ‘Derli Toplu Bağla’

Bol pantolonlar, maksi boy dış giyim parçaları, cool ceketler gibi minimal ve ikonik parçaları seviyorsan parizyen stilleri sıkça kullanıyorsun demektir. Ve eminiz ki günlük hayatta şık görünmeyi, havalı duruşlar sergilemek de sana göre. Kombinlerinde mutlaka kendini gösteren güçlü bir parça da bulunuyordur. Bunun için şal bağlama tercihinin mutlaka derli toplu olması, ön plana çıkmaması, baş rol oyuncusundan rol çalmaması gerek. İğneyle çene altından tutturulup sıkıca arkadan bağlanan ipek karışımlı krep şallar tam sana göre olacak.

Freshscarf Penye Şal -Manuka Beyaz Gömlek (Sena Sever)

Spor Parçaları Şık Göstermeyi Seviyorsan ‘Oval’ Bağla

Oversize gömlekler, geniş kesim pantolonlar, XL peluş kabanlar, topuklu botlar dolabının as parçaları arasına giriyorsa spor parçaları şıklıkla kombinlemeyi seviyorsun diyebiliriz. Rahatlıktan ödün vermeden iyi görünmenin tadını hiç kaçırmayacak şallar da tabii ki senin tercihin olmalı. Son zamanlarda kurtarıcı haline gelen penye şallar da bu stillerde kendine yer bulurken ‘oval’ kesimlerle bağlanması en iyisi. Şalları hiç ikiye katlamadan yüzün şeklini alacak şekilde bağlayıp arkaya doğru atmak yeterli.

Normcore Desenli Şal

Normcore Prizma Desenli Şal
Normcore Pamuklu Şal

Kıyafette Sadeysen Desenli Şalları ‘Tek Kat’ Bağla

Dümdüz detaysız elbiseler, tek renk kombinler, bol bol siyah parçalarla kombinler yapmayı seviyorsan sadelik senin kanında var. Buna rağmen topuklu bir çizme, desenli şallar ya da aksesuarlarla da şık olmaktan vazgeçemiyor olabilirsin. Bu sadeliğe yakışan şal bağlama biçimi de tek kat görünümler. Genel olarak içe kıvrılan şalları bu sefer katlamadan, oval bir şekilde yüz şekline göre bağla; kıyafetine göre fazla sadeysen bir ucunu önünde bırak çok da abartmak istemiyorsan iki ucunu arkadan bağlayıp elbisenin içine koy.

Moda Kaşmir Kahve Şal - Valor Scarf Şal ( Elif Küçülsarı)

Klasik Olduğun Kadar Cool’san Şalı Eşarp Gibi Bağla

Maksi boy paltolar, ekose gömlekler, boğazlı trikolar gibi dolapta olması gereken klasik parçalara sahipsen hem maskülenliği hem feminenliği seviyorsundur. Büyük ihtimalle de şal bağlamayı da eşarp kullanmayı da sevenlerdensin. Son zamanlarda birbirine çok yaklaşan bu iki ayrı isim, bağlama biçimi olarak da birbirine yaklaşıyor. Tok dokulara sahip şalları biraz içeri katladıktan sonra arkadan hafif bolca bağlamalı ve önünün aynı eşarplardaki gibi oval durmasına dikkat etmeli.

Bleumershop Şal (Büşra Köse)

Sportiflikten Vazgeçemiyorsan ‘Spor Bonesi Gibi’ Bağla

Eşofman takımları, sweatshirt’ler, sneaker’lar, oversize tüm parçalar dolaplarını ele geçirmişse sportiflikten ödün vermediğin belli. Tam da bu yüzden sporda ya da denizde kullanılan bone tarzı görünümler şimdilerde şal bağlamalara etki etti. Özellikle pamuk ve penye şallarla seçilen bu görünümde, topuz ya yok ya da alttan bağlanıyor. Şalın önü oval yüze tamamen bitişik oluyor. Pamuk şal dokusundan dolayı buruşuk gözükürken penye şal da kat kat bir duruş kazanıyor. Hepsi aynı spor bonesi gibi başı sarıyor.

Moda Editör: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir