Kıyafet Rengi Seçiminde 4 Önemli Kural

Kıyafet Rengi Seçiminde 4 Önemli Kural

İnayah Tesettür Giyim Modelleri

Yanlış seçilmiş bir kıyafet modeli gibi yanlış seçilmiş kıyafet rengi de sizi olduğunuzdan kilolu, zayıf ve hatta yorgun gösterebilir. Kişisel özelliklerinize uygun ve özenle seçilmiş renkler ise sizi çok daha şık, uyumlu ve pozitif yapabilir. İşte bu yüzden kıyafet rengi seçmek kıyafeti seçmek kadar önemli.

Şimdi gelin doğru kıyafet rengini seçmeniz için bilmeniz gerekenlere birlikte göz atalım.

İnayah Tesettür Giyim Modelleri

Kıyafet Renginiz Ten Renginize Uysun

Kıyafet rengini belirlemede en önemli yollardan birisi de ten renginize uygun bir renk seçiminde bulunmak. Peki ama nasıl? Hangi tene hangi renkler yakışır? Bu soruların aklınızda olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden bu konuyu tek tek ele alıyoruz.

Pembe bir ten rengine sahip iseniz kırmızı, turuncu gibi sıcak tonlardan uzak durmalısınız. Açık tenliler ise beyaz ve beyaza yakın renklere asla yaklaşmamalı. Açık tenli kadınlar için en ideal renkler siyah, pembe, kırmızı tonları ve turkuazdır.

İnayah Tesettür Giyim Modelleri

Kıyafet seçerken ten renginize uygun olanları seçmelisiniz. Pembe bir ten rengine sahipseniz kırmızı, turuncu gibi sıcak tonları tercih etmemenizde fayda var. Esmer kadınlar ise siyah ve diğer tüm renklerin en koyu tonlarından uzak durmalıdır. Açık ten rengine sahipseniz beyaz renklerde uzak durun. Siyah, pembe, kırmızı tonları ve turkuaz açık renk tenli kadınlara daha çok yakışan renkler arasında yer alıyor. Esmerler ise gold, açık pembe, açık mavi gibi soft ve pırıltılı tonları tercih edebilirler.

İnayah Tesettür Giyim Modelleri

Zamansız Renkler

Kıyafet rengi seçimlerinde sade ve mütevazi renklere hep yakın olun. Sade renklerin zamansız olduğunu ve sizi her zaman zarif göstereceğini unutmayın. Zamansız, sade renklerden olan gri, siyah ve kirli beyaz renginde gömlek, body ve tuniklere yatırım yapıp gardırobunuzu zenginleştirebilirsiniz. Unutmayın bu renkler hemen hemen her renkle uyum sağlar ve özellikle iş yaşamında imajınızı olumlu etkiler.

Zamansız parçaları incelemek ve hemen satın amak için yeni alışveriş platformumuz alisveris.yesiltopuklar.com ‘u ziyaret edin.

İnayah Tesettür Giyim Modelleri

Kilolu, Zayıf ve Genç Gösteren Renkler

Kıyafet rengi seçimlerinde bir dikkat edilmesi gereken nokta ise sizi zayıf ya da şişman gösterip göstermediği. Ancak hemen panik olmayın herşeyin bir kuralı olduğu gibi renk seçiminin de bir kuralı var. Örneğin; mavi, mor, yeşil gibi soğuk renkler sizi olduğunuzdan çok daha zayıf gösterirken; siyah, kahverengi, lacivert tonları ise hem zayıf hem de genç bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

İnayah Şal Modelleri 2016

Sal/Eşarp Renk Seçimleri

Daha önce Ten Rengine Göre Eşarp Ve Şal Seçimi ‘nin önemini belirten geniş kapsamlı bir haber paylaşmıştık. Şimdi tekrar belirtmek isteriz ki ten renginiz buğday ya da esmer tonlarında ve göz renginiz koyu renk ise beyaz, kırmızı, mercan renkleri sizin için ideal olacaktır. Göz renginiz açık, ten renginiz buğday ise bu durumda kan kırmızısı, yaprak yeşili ya da siyah tonu daha uygun duracaktır. Ten rengi çok koyu olan esmer tenli kadınlarda ise zeytin yeşili, mor ve kızıl renklerde eşarp ya da şal seçmek görünüşe hava katacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir