Kışın Sıcak Rengi Tarçın En Çok Hangi Renklerle Yakışır ve Nasıl Kombinlenir?

Kışın Sıcak Rengi Tarçın En Çok Hangi Renklerle Yakışır ve Nasıl Kombinlenir?

Kadriye Baştürk Kaban (Sena Sever)

Kış mevsiminin soğuk havalarında odaya dolan bir tarçın kokusu ne kadar huzur veriyorsa; kombinlere etki eden bu renk de bir o kadar şıklık taşıyor. İçinde taşıdığı kahverenginin nötr havasından minimallik, kırmızıdan da iddiasını alan tarçın rengi; sofistike görünümleri sevenlerin baş rol oyuncusu. Özellikle dokulu kumaşlarla yakınlık kuran tarçın, hangi renklerle nasıl kombinlenir, gelin göz atalım.

He-qa Tunik-Ceket (Elif Doğan)

He-qa Tunik

Doğadan İlham Alın, Tarçın ile Yeşili Kombinleyin

Sonbahar – kış aylarının doğasından ilham alan renk birliktelikleri, kombinler için ipucu sağlıyor. Bunu yeni sezonda en iyi yansıtan da tarçın rengiyle koyu ve soluk tonlardaki yeşiller. Mesela, tarçın rengi tuniği koyu yeşil bir dış giyim parçasıyla tamamlayın. Ayakkabınızı tunikten bir tık koyu taba ile şalınızı daha açık vizon rengiyle kombinleyin. Böylece dikey çizginiz benzer tonlar sayesinde uzun görünürken, yeşili doğanın içine en zarif haliyle katmış olacaksınız.

Qooq Store Deri Takım (Hülya Aslan)

Kışın En İddialı İkilisi, Dokulu Tarçın ile Siyah Deri

Tesettürlü kadının kış görünümlerine iddia katacak bir ikili var. Siyah deri parçaların iddiasına naif bir dokunuş karacak tarçın rengi tasarımlar, mutlaka mevsimin hissiyatını yakalamalı. Örneğin, tarçın rengi triko takımlarla deri ceket kombinlemek ya da deri takımları tarçın rengi botlar, tarçın rengi kazakla eşleştirmek gibi. Seçimleriniz ne olursa olsun siyahla tarçını bir kombinde denemeden mevsimi bitirmeyin.

Emiles Süveter (Aleyna Atalar)

Emiles Süveter

Tarçın Kazaklarla Beyaz Gömlek ve Jean Eşleşmesi

Tarçın rengi başlı başına bir kombini ayağa kaldırmak için yeterli enerjiye sahip. Bunun içinse renksiz parçalarla onu en cool şekilde yansıtmanız mümkün. Bu koyu ve ağırbaşlı rengi kullanırken özellikle gençler bu şekilde kullanmalı ki, yaşları olduğundan büyük gözükmesin. Mesela, tarçın rengi bir süveteri beyaz gömlekle kombinleyip bosbol bir jean ile tamamlayın. Büyük tote çanta ve spor bir şalla eşleştirip güzel havalarda beyaz sneaker yağışlı havalarda düz taban bir kahve botla bütünleyin.

Qooq Store Elbise (Hülya Aslan)

Sezonun En Beklenmedik İkilisi: Tarçın ve Gri

Yeni sezonun en sıcak rengi tarçın ile en soğuk rengi griyi eşleştirmek, fazlasıyla ikonik bir trend. Birçok kişinin hala ön yargılı olduğu bu birliktelik, elegan ve minimalist duruşu sevenler için birebir. Tarçının bohemliği kırarak şıklığa yaklaştıran gri sayesinde ofiste, davette bu eşleşmeyi denemek harika bir fikir olacak.

Normcore Pamuklu Şal ve Çizgili Elbise

Normcore Şal
Normcore Elbise

Gri bir pantolon ceket takımını ya da elbiseyi tarçın şal ile eşleştirebilir, tarçın kloş eteği gri kazakla, tarçın trikoları ise yün gri mantolarla tamamlayabilirsiniz.

Qooq Store Ceket (Hülya Aslan)

Baştan Aşağı Tarçın ve Toprak Tonlarını Ekose ile Besleyin

Sıcacık bir kombinin en şık hali tarçın ve yine bu tonlardaki parçalarla yansıtılıyor. Acı kahve, taba, devetüyü, vizon ve krem gibi renkler tek bir kombinde tarçını desteklemek için yarış halinde. Tüm bunlarla birlikte, kombine hareket katmak için tarçın rengi parçayı ekose desenli bir tasarımdan yana kullanmanız, enerjinizi ve şıklığınızı da artıracak. Mesela, tarçın renkli ekose ceket, beyaz kazak ile vizon bir pantolon, kahverengi bir şal ve taba botlarla tamamlamak gibi.

Kadriye Baştürk Asimetrik Sweatshirt (Betül Gedik)

En İkonik Trend: Tarçın ile Turkuaz

Tarçın rengi kendine yakın renklerle, siyahla, denimle, beyaz kombinlenmeye oldukça açık. Ancak bazen öyle şaşırtıyor ki, kombinleri sıra dışı bir ikonik havaya sokuyor. Bunun en iyi kanıtı da turkuaz ile olan eşleşmesinde görülüyor. Tarçın rengi bir elbiseyle turkuaz çanta, turkuaz bir sweat ile tarçın mantoların uyumu mesela.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir