Kısa Boylu Kadınların Uzak Durması Gereken 4 Kışlık Parça

Kısa Boylu Kadınların Uzak Durması Gereken 4 Kışlık Parça

Elif Doğan Seçil Store Elbise-Sewatshirt-İkili Takım ve Manuka Siyah Beyaz Çizgili Tunik

Kış mevsiminde doğru giyinmenin kuralları giderek zorlaşıyor. Özellikle kısa boylu kadınların hataya düşeceği pek çok kışlık parça varken ipuçlarını yakalamak gerekiyor. Olduğunuzdan daha kısa görünmemek için uzak durmanız gereken 4 parça listemizde…

Midi Boy Etek – Elbise

2019/20 sonbahar – kış koleksiyonlarının en trend parçaları midi boy etek ve elbiseler oldu. Tesettürlü kadının da çekim alanına giren bu tasarımlar, şık bir stilde çizmelerle günlük hayatta postallar ile spor ayakkabılar ile tercih edildi. Ancak kısa boylu kadınların bu parçalardan uzak durması ya da daha dikkatli kombinlemesi gerekiyor.

Betül Yıldırım Aşkı Nişantaşı Midi Boy Etek ve Kg Butik Kazak

Midi etekler zaten bacak boyunu kestiği için üzerine giyilen uzun tunikler daha kısa gözükmeye neden oluyor. Kısa kazaklarla kombinlense de altına bir topuklu çizme isteyen bu parçanın bacak boyunu kısaltmasına izin vermemek ya da en iyisi uzak durmak gerekiyor.

Şüheda Türkoğlu Manuka Official Çizgili Tunik

Şüheda Türkoğlu: Çizgili Tunik – Manuka Official

Oversize Salaş Tunik

Kısa boylu kadınların uzak durması gereken bir diğer parça, oversize salaş tunikler. Bu parçalar diz aşağısına kadar inerek boyu kestiği gibi, geniş kalıplarıyla vücut orantısını yansıtmadığından doğru bir görüntü vermiyor. Bu parçalar, ne eteklerle ne bol pantolonlar durumu kurtarmıyor. Bir de üzerine enine çizgili ya da farklı desenlerin olduğu bir tunikse hiç elinizi sürmeseniz iyi olur. Vazgeçemem diyorsanız da desensiz bir oversize tuniği baştan aşağı tek renk bir kombinde kullanabilirsiniz.

Aleyna Atalar Elif Eser Sweatshirt - Pantolon

Aleyna Atalar:  Pantolon – Elif Eser

Slouchy Jean

Yeni sezonun en ikonik parçası ‘slouchy jean’ tesettürlü kadının çekim alanına girdi. Bol görüntüleriyle rahat ettiren bu tasarımlardan kısa boylu kadınların uzak durması gerekiyor. Hem paça kıvrımı hem geniş kalıbı sebebiyle üzerine bir tunikle kısa ve kilolu bir görüntüye sebep olan bu parça, ancak bel vurgusu yapıldığında doğru orantıyı verebiliyor. İnstagram fenomenlerinin kısa kazaklarla kombinleyerek orantı sağladığı bu parça ile doğru bir ‘tesettür kombin‘ yapmak olası değil.

Betül Gedik Touche Desenli Gömlek Pantolon

Betül Gedik: Desenli Takm – Touche

Desenli Takımlar

Kısa boylu kadınların uzak durması gereken bir diğer kışlık parça desenli takımlar. Yünlü, tüvit ya da triko parçalarda ekoseler ve çizgiler takım halinde karşımıza çıkıyor. Hem olduğunuzdan daha kısa görünmeye neden olacak bu parçalar kilolu bir silüete de neden olacaktır. Vazgeçemiyorum diyenler, pantolon – tunik ikilerinden ziyade etek – ceket kombinasyonu yaparak topuklu botlarla durumu bir nebze kurtarabilir.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir