Kısa Boylu Kadınların Tercih Etmesi Gereken 4 Kaban Modeli

Kısa Boylu Kadınların Tercih Etmesi Gereken 4 Kaban Modeli

Sena Sever: Black Noble Sharling Ceket - Kadriye Baştürk Kaban

Kış sezonunda kısa boylu tesettürlü kadının tercih etmesi gereken 4 kaban modeli merceğimiz altında! Sezonda oversize kesimler ve maksi boylar çoğunlukta olunca ‘Ben ne giyeceğim‘ kararsızlığına düşmeyin. Sizler için de doğru orantıyı sağlayacak tasarımlar var. İşte ihtiyacınız olacak birkaç ipucu…

Ara Boy Ceket Kesimleri Deneyin

Kış koleksiyonlarının dış giyim modellerinde klasik bir kesim hakim: Omuzlardan oturan ve düz kesim olarak inip kalçayı örtecek hizada biten kaşe kaban tasarımları…

Defacto Düğme Detaylı Kaşe Kaban - Koton Yeşil Arzu Sabancı for Koton Kareli Ceket

Defacto Kaban
Koton Ceket

Bu trend parçalar kısa boylu kadınlar için çok yerinde bir seçenek. Hem vücut orantısını bozmuyor hem de yarı boyu modeliyle boyu kesmiyor. Duruşuyla bir ceketi andıran ancak soğuk havalara karşı da gardını alan bu parçalarla boyunuzu daha uzun göstermek için dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var. Kabanın altına seçeceğiniz etek ya da pantolonun renk olarak yumuşak geçiş yapması gerekiyor.

Muni Muni Ekru Yeşil Doğal Kumaşlı Uzun Kaban - HE-QA Koyu Taba Kaşe Kaban

Muni Muni Kaban
He-Qa Kaban

Uzun Olacaksa Belden Oturmalı

2020 kış koleksiyonlarının en popüler dış giyim parçası, maksi boy kabanlar. Kısa boylu kadınlar da bu trendi denerken korkmamalı. Sadece birkaç detayı göz önüne alınmalı. Mesela, maksi boy olacaksa oversize olmamalı. Belden oturan ve aşağı doğru çok da genişlemeyen vücuda oturan seçenekler tercih edilmeli. Ya da düz kesim inen modellerin belinde bir kuşak ya da kemer olmalı. Ayrıca önü açık kullanırken; içine seçeceğiniz parçalar bel hizasını keskince belirtmeli. Mesela yüksek bel bir etek ile triko kombinlenebilir, eteğin beline bir kemerle vurgu yapılabilir. Bunlarla beraber ton sür ton ya da monokrom renk uyumu seçilerek gölge oyunu oynanabilir. Tüm bunların yanında sezon trendi topuklu çizmelerle boyunuza 6-7 cm. daha ekleyebilirsiniz.

TRENDYOLMİLLA Bej Metal Toka Kemerli Yünlü Kaşe Kaban - Koton Siyah Arzu Sabancı for Koton Kaban

Trendyolmilla Kaban
Koton Kaban

Diz Hizası En Orantılısı

Kısa boylu kadınların günlük hayatına eşlik edecek en doğru kaban seçimlerinden biri, dizin bir parmak üstünde biten modeller. Ne olduğunuzdan uzun ne olduğunuzdan kısa… Birçok kombine uyum sağlayan bu tasarımlarda dikkat etmeniz gerekense fazla salaşlardan uzak durmak. Oversize bir kalıba sahip olabilir ancak kol ve omuzlar üzerinize tam oturmalı. Pelerin, yarasa kollu modeller sizi daha kısa göstermeye neden olabilir.

TRENDYOLMİLLA Ekru Fermuar Detaylı Cepli Buklet Mont - Benin Hardal Kapüşon Detaylı Fermuarlı Peluş Kaban

Trendyolmilla Buklet Mont
Benin Peluş Kaban

Belde Biten Pofuduklar

Kısa boylu tesettürlü kadınların elbise ve eteklerle tercih edebileceği kaban modellerinden biri de belde biten tasarımlar oluyor. Özellikle sezondaki peluşlar, pofuduk kabanlar ve yumuşacık shearling ceketler alışveriş listesine eklenebilir. Boyu kesmeyen tam aksine belde biten duruşundan dolayı uzun göstermeye yarayacak bu kabanlar, yine renk oyunlarıyla desteklenebilir.

Uzun boylu kadınların tercih etmesi gereken kaban modelleri için de linki tıklayabilirsiniz.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir