Kış Sezonunun En İyi 10 Haki Parçası

Kış Sezonunun En İyi 10 Haki Parçası

Zara Haki Ceket - Hülya Aslan

Doğanın en güzel renklerinden haki, yeni sezonda siyah gibi klasiklere kafa tutuyor. Adını ‘toprak rengi’nden alan baş rol konuğumuz, koleksiyonlara adı gibi hakimiyet kuruyor. Sıcacık trikolardan havalı dış giyim parçalarına, kombinlerde her haliyle bir şekilde kendine yer eden hakileri şimdi daha yakından tanıma zamanı.

Toteme Kapitone Kaban

Hakinin Kodları: Doğal, Uyumlu ve Kamufle

Tabiat ile uyum içinde olan hakinin, bu özelliğiyle kamuflajlarla kullanılması bir gerçek. Ancak o sadece asker üniformalarında kendine yer bulmuyor. Moda dünyası tüm sakinliğiyle onu aramıza katıyor. Huzur veren tonuyla, umudu çağrıştıran renk bazı yanlarıyla siyahın klasik, maskülatif ve gizleyici taraflarını taşıyor. Ancak ondan ayrılan tarafı sakin bir uyumu vadetmesi.

Beymen Haki Mont - Hülya Aslan

Uyumlu Renkler: Lacivertten Griye, Pembeden Bordoya

Haki rengi uyum konusunda siyahla yarışıyor. Hem de öyle klasik eşleşmelere neden olmuyor. Ton sür ton ton ve monokrom stillerinin dışına çıkarak farklılaşmayı biliyor. Öyle ki haki ile lacivertin uyumu nasıl güzelse, haki ile turuncunun, hardal sarısının, haki ile bordonun uyumu da öyle güzel. Ayrıca haki ile pembenin beklenmedik birlikteliği de sezonuna damgasını vuranlardan.

Hilay Official Trençkot - Ayşenur Coşkun

Ton Sür Ton Stiline En Yakışan Renk

Ton sür ton stili ile kombin yapmanın en zevkli olduğu renklerden biri haki. Adının geldiği toprak tonlarıyla bir arada şahane görünümler sunabiliyor. Hatta renk geçişlerinde sadece yaprak yeşilinden hakiye geçmek ya da biraz kahve katmak yetmez. Hardala kaçan tonlar, yağ yeşilinin en canlı halleri, kiremit tonları ve de neonlar ton sür tonlara farklı bir hava katıyor.

Qooq Store Spor Takım - Hülya Aslan

Qooq Store Haki Sweat
Qooq Store Haki Pantolon

Sokak Stilinde Dene

2022 kış sezonunda haki renkleriyle sokak stilinin en güçlü görünümlerini oluşturmak gerek. Özellikle sıcacık triko ve kaşe dokularda bu rengin duruşu bir başka. Nihan Giyim haki triko elbise, Kevser Sarıoğlu haki dokulu kruvaze takım, Qooq Store spor takım, Qanu haki hırka tesettürlü kadınların kombinlerinde kullanabileceği seçeneklerden bazıları.

Normcore Haki Kapitone Kaban - Micca Haki Şişme Manto

Normcore Haki Kapitone Mont
Micca Haki Şişme Manto

Kapitoneden Şişmeye: Dış Giyimi Ele Geçirdi

Sezonun favori rengi haki, bu yıl dış giyimde siyahtan fazla sevildi. Öyle ki neredeyse her İnfluencer kış karelerinde bu tonlardaki bir montu karelerinde kullandı. Elif Doğan’dan Aybike Nur Demirci’ye kadar birçoğu o isimler arasında yer aldı.  Touche Prive, Aybike Tekstil, Normcore, Micca, Armine gibi birçok marka şişme modellerden kapitoneye kadar haki rengini farklı görünümlerle koleksiyonlarına ekledi.

Hooop Store Basic Kaban - Şüheda Türkoğlu

Hooop Store Basic Kaban
Hooop Store Teddy Kaban

Haki ile ‘Military’ Stili Yakala

Haki rengiyle sportif ve basic stiller oluşturmak oldukça zevkli. Bunun için bir sweat bir Jean yeter bile. Ancak onu biraz farklılaştırmak istiyorsanız, özündeki askeri havaya sokabilirsiniz. Mesela salaş bir haki tuniği, jean’ler ile eşleştirdikten sonra kocaman maskülen botlarla kombinleyin ve uyum konusunda toprak tonlarını ve siyah parçaları kullanın.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir