Kış Sezonunun En İyi 10 Bej Parçası

Kış Sezonunun En İyi 10 Bej Parçası

KK Design Deri Yelekli Takım - Sena Sever

Dokunduğu her parçayı güzelleştiren bir ton varsa o tartışmasız ‘bej’dir! Kimileri onu yazlık bilirken aslında tam aksine kışlıktır. Bunu nereden anlıyoruz derseniz, ilk defa Fransa’da bir ‘yün’e bej ismi verildi ve şöhreti büyüdü büyüdü, tesettür kombinleri zarif duruşuyla şıklaştırdı. Mevsim konusunda ikna olduysak sizleri iyiden iyiye çekim alanına çekecek en iyi 10 parça ile en iyi stillere hemen göz atalım.

Qooq Store Bej Kapitone Kaban - Modakaşmir Şal (Hülya Aslan)

Qooq Bej Kapitone Mont
Modakaşmir Şal

Minimal, Elegan ve Sakin

Hem sakin hem bir o kadar şık. Minimal görünürken elegan stil oluşturmayı seven tesettürlü kadınların vazgeçemediği bej, gördüğü ilgiyi kesinlikle hak ediyor. ‘Kombinimle nasıl zengin görünürüm’ gibi başlıkların altında da mutlaka bu rengin kusursuz güzelliğinden bahsedilecektir. O halde ilk parçamız, Qooq Store’un çok sevilen sıcacık bej kapitonesi olsun.

Manuka Deri Ceket Pantolon

Manuka Deri Ceket
Manuka Deri Pantolon

Bu Sene Bej Deriyle Buluştu

Bej renginin popülaritesi, yeni sezonda siyahı bile tahtından ediyor. Nasıl mı? Deri parçalarla buluşarak. Siyah deri ceketler, deri pantolonlar gidiyor; yerine bej renk takımlar, gömlekler, elbiseler geliyor. Suud, KK Design, Emnora, Touche gibi markalardan tutun da Mango ve Stradivarius’a kadar her mağazada onları görmek mümkün. Listemizdeki ikinci parçamızı da Manuka’nın deri bejlerinden seçiyoruz.

Normcore Bej Hırka Takım

Normcore Bej Hırka Takım

Trikoya ve Kahve Tonlarıyla Çok Yakışıyor

Bej isminin ilk olarak bir yüne verildiğinden bahsettik. E tabi o halde bu rengin en harika görünümlerini de bu dokularda görmek gayet normal. 2022 kışında baş rolümüz kazaklara, hırkalara joker olmayı atfediyor. Tam da bu sebeple Normcore’un hırkası üçüncü bej parçamız.

Qooq Store Bej Blazer Ceket Pantolon Takım

Bej Blazer’lı Takımlarla Cool Olmak

Yeni sezonda blazer ceket ve bol pantolonla takımlanan ikililer çok sevildi. Bu popülerlikte en çok da bej renkliler öne çıktı. Onları taba, tarçın, vizon, beyaz gibi kendi ailesinden isimlerle eşleştirmekse en modası oldu. Bu anlamda dördüncü isim olarak Qooq Store’un ikilisini listemize hemen dahil ediyoruz.

Refka Bej Kapitone Kaban - Aybüke Nur Demirci

Refka Bej Kapitone Kaban

Sezon Trendi Kapitoneler Bejden Yana

2022 kışında popülerliğini genişleten kapitone montlar, en çok da bej tonlarıyla sevildi. Onu kahvelerle, yeşillerle ya da siyahlarla kombinlemek gerektiğini artık biliyoruz, peki gri ile olan şahane uyumunu? Listemizde beş numarası da Refka’nın bej kapitonesi.

Yaqa Bej Kaban - Cloche Bej Kaşe Kaban (Betül Gedik)

Kilit Parça Bej Kaşe

Tesettürlü kadının dolabında olmazsa olmaz bir isim, bej kaşe montlar. Özellikle diz altı boylarıyla ve bele dolanan kuşaklarıyla harika görünmeyi bilen yumuşacık dokulu tasarımlar baş rol rengimizle havalı gözüküyor. Yaqa ve Cloche markasının bej kaşeleri de böylece altı ve yedinci isimlerimizi oluyor.

İnşirah Triko Takım - Atölye21 Kapitone Kaban

Triko Bej Takımları Doğaya Uydur

Hafta sonu sıcacık ve huzur dolu vakit geçirmek için kombininiz belli. Bir bej triko bluz ve pantolon ile yeşil kapitone montları, yeşil yün şalları eşleştirin. İnşirah markasının takımı da sekizinci isim olarak listemizde.

Manuka Kaban (Mavera Bulut) - Touche Ekose Pantolon (Aybükenur Demirci)

Manuka Kaban

Bejler Ekoseyle Bir Harika

Bej renginin ekose desenlerle buluşması yeni sezonun en sevilen parçalarına kucak açıyor. Sezonun en ikonik kombinleri yapmak için ister listemizdeki dokuzuncu isim olan Touche bej ekose pantolonu seçin ister Manuka’nın bej ağırlıklı paltosunu.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir