Kış Mevsimine En Uygun Etek Boyu Hangisidir?

Kış Mevsimine En Uygun Etek Boyu Hangisidir?

Tesettür Etek Kombinleri 2016

Etek: Marni

Bu kış kesinlikle “uzun eteklerin” kışı! Yaz sıcaklarında herkesin severek giydiği tiril tiril etekler kış mevsiminde de favori parça listesinin ilk sırasında yer alıyor.

Uzun etekler biz tesettürlü kadınların olmazsa olmazı. Ancak tüm dünya bu kış uzun etek giyecek gibi görünüyor. Dünya modasını etkileyen ünlü isimler ve bloggerlar da şu sıralar kışlık dokuya sahip uzun eteklerle boy gösteriyor. Victoria Beckham’ın diz altı trompet eteğinden sonra 14 Kasım’da vizyona girmesi planlanan By The Sea filmi ile şu günlerde dikkatleri üzerine toplayan Angelina Jolie’de günlük yaşamında uzun eteklerin rahatlığından vazgeçmeyen isimler arasında. Ancak konumuz elbette bu iki isim değil. Zira bizim uzun eteklerle aramızda kurduğumuz bağ çok eski yıllara dayanıyor.

Peki, soğuk ve bol yağışlı günlerde etek giyerken nelere dikkat etmeliyiz? Kış mevsiminin yağışlı günleri sinirinizi de stilinizi de bozmasın diye önerilerimizi dikkatle inceleyin!

Tesettür Etek Kombinleri 2016

Etek: Rosetta Getty

Çizmeler için Uygun Etek Boyu Hangisidir?

Kaşmir, kadife ve hatta deri kumaşlarla vitrinlerde yer bulan etekler kış mevsiminde uzun çizmelerle ayrılmaz bir ikili oluyor. Bu kış uzun çizmelerle midi etek boyunu tercih edebilirsiniz. Midi etek boyundan kastımız ise tam bilek üstünde biten etek boyudur. Daha kısası ise hem olduğunuzdan kısa görünmenize hem de palto boyunuzla çelişki içine girmesine neden olabilir.

Tesettür Etek Kombinleri 2016

Etek: Tom Ford

Botlar için Uygun Etek Boyu Hangisidir?

Bilekte biten, klasik ve topuklu bootie modelleri ile kullanmanız gereken etek boyu tam bilek hizasında sonlanan etek boyudur. Etek boyunu bir tık daha uzatarak hanım hanımcık bir stil oluşturabilirsiniz.

Tesettür Etek Kombinleri 2016

Etek: Mother of Pearl

Etek ve Manto Boyu İlişkisi

Etek boyunun üzerine giyeceğiniz manto ile ne ilgisi olabilir diye düşünebilirsiniz. Ancak çok ilgisi olduğunu baştan söylemeliyiz. Sezonun favorisi uzun mantolar, uzun boydaki etek ve elbiseler için harika bir seçim olacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir