Kış Mevsiminde Nasıl Abiyeler Seçilmeli?

Kış Mevsiminde Nasıl Abiyeler Seçilmeli?

2015 Abiye Elbise Modelleri

Mevsim kış. Soğuk havalar, tüm kıyafet seçimlerimizde en büyük etken. Tüm özel günler ve zamanlar yaz mevsiminde tabiki olacak değil. Sonbahar kış mevsimlerinde de, düğünler nişanlar sünnetler bizi bekliyor. Peki kış mevsimlerinde nasıl abiye seçmeliyiz diye kararsız kaldığınız oluyor mu? En yakın tarihte abiye elbise seçmeniz gerekiyorsa o zaman stil önerilerimizi mutlaka okuyun.

2015 Abiye Elbise Modelleri

Tesettüre uygun abiye elbiseler

Tesettürlü kadınlar için önceki yıllarda abiye elbiseler daha zor bulunurken, son yıllarda herkes istediği gibi modellere daha kolay ulaşabiliyor. Yaz sezonunda tesettüre uygun olmayan modelleri, bolerolar ya da kumaş eklemeleri ile giyildiğinde göze çok batmıyor. Ama kış mevsiminde bolerolu bir abiye elbise giymenizi asla önermiyoruz. Boynun kapalı ve kolların uzun olduğu tesettür abiye elbise modelleri kış sezonu için çok daha uygun.

2015 Abiye Elbise Modelleri (4)

Renkler çok önemli

Abiye elbiseler deyince hepimizin aklına her renk geliyor. Pembeler, sarılar, ekrular, somonlar kulağa daha cazip gelse de, kış mevsiminde bu renkleri seçmenizi önermiyoruz. Siyah, askeri yeşil, mor, bordo, saks, mercan gibi daha koyu renkler kış sezonunda seçilebilecek ideal renklerden. Elbise seçimlerinizde koyu renkleri tercih ederken, şal ya da eşarp seçimlerinizde kontrast olarak yaz tonlarına yönelebilirsiniz.

2015 Abiye Elbise Modelleri

Bedeninize göre seçmeyi unutmayın

Mevsim kış olunca kilolarımız konusunda daha özensiz davranabiliyoruz. Durum böyle olunca tüm kıyafet seçimlerinizde çok daha dikkatli olunmalı. Özellikle abiye elbiselerin ışıltısı ve tasarım gücü kilolarınızı daha da ortaya çıkartabilir. Bu sebeple muhakkak bedeninizle en uyumlu modelleri seçmelisiniz. Asla bedeninizi saran modelleri değil, bunun yerine kilolarınızı kamufle edecek modeller sizin için ideal tasarımlar arasında.

2015 Abiye Elbise Modelleri

Kumaşına dikkat edin

Soğuk havalarda üşüme ihtimalini de göz önünde bulundurarak abiye seçmeli. Özel günlerde kat kat giyinilmeyeceğinden, seçilen model hem sizi iyi taşımalı hem de soğuktan korumalı. Kış mevsiminde seçilecek modellerin kumaşları daha kalın olacağından, ışıltılı olasından ziyade tasarım gücü olan modellerin seçilmesi en doğru karar olacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir