Kirpik Perması Nedir, Kimlere Uygulanır?

Kirpik Perması Nedir, Kimlere Uygulanır?

Kirpik Perması Nedir, Kimlere Uygulanır

Kirpik Perması Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanır?

En güzel gözler ve en güzel bakışlar için bazen küçük dokunuşlar gerekir…

Güzellikler daha net olsun diye şu sıralar çokça merak edilen soru kirpik-kaş bakımları nelerdir, nasıl yapılır? Bu konu oldukça uzun ve detaylı bir anlatım gerektiriyor. Bu sebeple öncelikli olarak biraz kirpik bakımından ve kirpik bakımının en önemli noktası olan kirpik permasından bahsetmek isterim.

Kirpik Perması Nedir?

Kirpik perması özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakım işlemidir. Kirpik perması yaklaşık olarak 40-50 dakika sürmekte olup, kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturur. Kirpikler vücudun en zor şekle giren tüyleri arasındadır. Bu nedenle perma yapılmaksızın istenilen kavise erişmesi bir hayli zor olabilmektedir. Kirpik perması kirpiklerin bir süre içinde kalıcı olarak kıvrık olmasını sağlayan kozmetik işlemdir.

Kirpik Perması Nedir, Kimlere Uygulanır

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 1 saat süren kirpik perması işleminde, kirpikleriniz uygun boyda bir kirpik bigudisine sarılarak uygun bir solüsyon uygulanır. İki ayrı solüsyon işlemi arasında kirpikleriniz hava ile temas etmeyecek şekilde maske ile korunur. Tabii kullanılan malzemeye göre maske kullanılmayabilinir de…

Kirpik Perması Güvenli mi?

İşlem, uzman kişiler eliyle yapıldığında son derece güvenilir olup kendi başınıza, kesinlikle evde denemenizi kesinlikle önermiyoruz. Çünkü permada kullanılan kimyasal madde göze kaçmamalıdır. Göze ciddi zararlar verebilir ve hatta körlüğe uzanan yan etkileri olabilir.

Kirpik perması işlemi bittikten sonra kontakt lensinizi tekrar takabilirsiniz. Bu bakımdan perma işleminin lens kullanımına hiç bir engeli yoktur. Gözünüzü ve yüzünüzü yıkamanızda veya makyaj yapmanıza da bir engel teşkil etmez. Perma yapıldıktan sonra kirpikler birkaç günlük sürenin ardından renk olarak hafifçe açılacağı için makyaj ile bu renk farkını kapatmanız faydalı olacaktır. Bazı hanımlar kirpik bakımı için hint keneviri yağı kullanıyorlar. Bu yağı öğleden sonra 2 gibi uygularsanız kirpiklerinizin perma ile şekillenmiş hali daha fazla ön plana çıkacaktır.

Kirpik Perması Nedir, Kimlere Uygulanır

Kirpik Perması Kimlere Uygulanamaz

Kirpik permasının sağlıklı insanlara zararları söz konusu değildir. Ancak neticede kimyasal madde kullanılıyor ve bu yüzden dikkatli olmakta fayda var. Özellikle kimyasal bazı maddeler kirpik permasında kullanıldığı için bu tür kozmetik kimyasallara alerjisi olanların kirpik perması yaptırmasını doğru bulmuyorlar. Ayrıca hamilelerde permada kullanılan kimyasal madde bileşikleri bazı istenmeyen yan etkiler doğurabilmektedir. O nedenle hamilelik şüphesi olan hanımların kirpik perması yaptırması uygun değildir.

Kirpik Perması Fiyatları Ne Kadar?

Evet, kirpik perması her salon uygulamasında farklı olabilir. Sizden gelen sorular üzerine artık bakım uygulamalarının fiyatlarını da sizlerle paylaşmak istiyorum. Kirpik permasının Mas Kuaför’de 2014 yılı fiyatı 100 TL, kirpik boyası ise 20 TL’dir  ve ortalama fiyatlarda bu şekilde oluşuyor.

Kirpik Perması Nedir, Kimlere Uygulanır

Kirpik Bakım Ürünü Tavsiyem: Mavala Double Lash

Kirpik perması işleminden sonra yapılmasını tavsiye edebileceğim en güzel üründür. Kirpik permasıdan sonra düzenli olarak kirpik besleyici kullanmanızı tavsiye ederiz. Kirpik köklerini güçlendirerek kirpiklerin dökülmesini doğal sürecine göre yavaşlatacak olan besleyici kullanımı, kirpiklerinizin uzun süre kıvrık kalmasını da sağlayacağı için kirpiklerinize yeniden aşık olmanızı sağlayacaktır.

Bu haftaki önerilerim bu kadar. Merak ettiğiniz tüm sorular için gulsenkurt@hotmail.com.tr’ye mail atabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir