Kırışmayan Yapısı ve Hafifliğiyle 2021 Yazının En İyi Şal Modelleri

Kırışmayan Yapısı ve Hafifliğiyle 2021 Yazının En İyi Şal Modelleri

Qef Şal - Sena Sever

Tesettürlü kadınlar için kavurucu sıcaklarda şal seçimi yapmak, kombinlerin en önemli meselesi. İncecik olsun ama iç göstermesin, tok dursun ama kırışmasın, rengi güzel ve hafif olsun gibi isteklerin bir araya gelmesi haliyle zor oluyor. Tüm beklentileri yüksek oranda karşılayan şal modelleri de 2021 yazının en iyileri oldu. Gelin onlarla hemen tanışın.

Cardion Şal - Hülya Aslan

Tatil Modundaki Marin Desen Şallar

Yeni sezonun en sevilen şal modellerine maviler hükmediyor. Rotasını Ege ve Akdeniz’e çeviren tasarımlar, özellikle lacivert, mavi ve beyaz çizgileriyle marin stillere göz kırpıyor. Hem ferah bir görünüm sunan hem de oldukça mütevazı duran şallar, henüz hala dolaplarınızda yoksa mutlaka eklemelisiniz. Hülya Aslan‘ın kombinlediği Cardion marka şal da bu anlamda sevilen modellerden biri.

Mienmoon Lila Çiçekli Şal - Harmandalı Ahsen

Ucuna Desen Serpiştirilen Şallar

Desenden vazgeçemeyen ancak desene boğulmak istemeyenlere özel, bu yıl çok sevilen bir model sezon koleksiyonlarında öne çıktı. Şal ucuna serpiştirilen tatlı mı tatlı çiçekler, özellikle bahar renkleriyle göreni kendine hayran bıraktı. Onlardan biri de moda influencer’larından Ahsen’in kombinindeki Mienmoon marka lila çiçekli şal oldu.

50 Dirhams Çiçekli Pamuklu Şal - Betül

Mikro Çiçekli Pamuk Şallar

2021 yazının belki de en sevilenlerinden biri, mikro çiçek desenli incecik pamuklu şallar oldu. Kombinleri güzelleştiren bu tasarımlar, dokularıyla da sıcak yaza süper kahraman gibi yetişti. Desenleri sayesinde düz renklilere daha az iç gösteren bu şallar, sadece bu yılın değil gelecek yılların da yıldızı olmaya aday. Birçok markada benzerleri olsa da 50 Dirhams markasının mikro çiçekli pamuklu şal modeli bizim radarımıza takıldı.

Fresh Scarfs Şal - Rümeysa Yağcı

Organik Seriler

İpek şalların çoktan tedavülden kalktığı, Medine ipeği olarak satılan ağır modellerin pabucunun dama atıldığı sıcak günlerde, organik şal serileri tesettürlü kadının dikkatini çekti. Pamuklar, ketenler derken şimdilerde de bambu şallar gündemde. Freshscarf’ın ürettiği bambu serisi de bu anlamda sıcak yaza doğal bir görünüm sundu ve yeni sezonun sevilenlerinden oldu.

Maviden Scarf Desenli Şal - Rimel Aşkına Hilal

Nötr Desenli Şallar

Nötr desenli şallar, bu yazın yıldızları. Hem desenin gücünden faydalanıp hem de çok dikkat çekmemeyi başaran modeller, 2021 yazında tesettürlü kadının dolabında misafirlikten ev sahipliğine yükseldi. Ekru, krem, bej, haki, pudra gibi nötr tonların yine kendi içinde desenlenmesi ortaya mütevazı ve bir o kadar da elegan stiller çıkardı. Maviden Scarf markasının nötr desenli şal modelleri de buna bir örnek.

Normcore Şal - Nisa

Normcore Şal
Normcore Çizgili Tunik

Ultra Konforlu Pamuklular

İnce, hafif, kırışmaz ve iç göstermez… Bu dört sihirli kelime tesettürlü kadının yaz boyu aradığı bir şalın özelliklerini yansıtıyor. Sıcak havalarda rahat ettirirken pratik stiller oluşturmayı sağlayan modeller, gün boyu kendini hissettirmeden baş üstünde durmaya layık. Tam da saydığımız kriterler nedeniyle yeni sezonda tercih edilen Normcore’un pamuklu şalları, 2021 yılının en iyi modelleri oldu.

Emproyal Şal - Aleyna Atalar Gün

Özel Günlerin Parlak Görünümleri

Sıcak yaz günlerinde ilk tercihimiz pamuk, kırinkil ya da viskon şallardan yana olsa da özel günlerde durum biraz değişiyor. Daha ipeksi ve daha parlak tasarımlar, bitmeyen davetlerin kurtarıcısı haline geldi. Düğünde, davette tesettürlü kadını yalnız bırakmayan modeller arasında Emproyal marka şallar yer aldı.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir